У ніч з 22 на 23 лютого 2015 року у Лос-Анджелесі в 87-й раз пройшла церемонія вручення премій Американської Академії Кінематографічних Мистецтв і Наук - «Оскарів».
1. «Бердмен». Режисер: Алехандро Гонсалес Іньярріту
У центрі сюжету колишній актор, який колись зіграв роль популярного супергероя Бердмена і тепер, переступаючи через своє Его, він вирішує взяти участь у новій Бродвейській постановці з метою повернути собі колишню славу, блиск і велич.
Бердмен переміг у таких номінаціях: кращий фільм, кращий оригінальний сценарій, краща режисерська робота та краща операторська робота
2. «Готель «Гранд Будапешт». Режисер: Уес Андерсон
Події фільму відбуваються у вигаданій східноєвропейській країні Зубровці у відомому готелі «Гранд Будапешт» між двома світовими війнами. Консьєрж месьє Густав бере за учня Зеро Мустафу, який стає молодшим портьє. Готель відвідують різні відомі особистості, серед них багато жінок похилого віку, в тому числі мадам Д., велика прихильниця месьє Густава. Після таємничої смерті за її заповітом консьєржу дістається картина «Хлопчик з яблуком». З останньою волею матері не згоден син Дмитрій, і за картиною починається справжнє полювання.
Цей фільм також взяв чотири статуетки - Оскар за найкращу музику до фільму, за найкращу роботу художника-постановника, за найкращий дизайн костюмів та за найкращий грим.
3. «Батіг». Режисер: Дам'єн Чазел
Молодий і перспективний ударник Ендрю мріє стати відомим. Задля цього він вступає до Шафферської консерваторії, де його потенціал береться розкривати деспотичний викладач – маестро-диригент.
До скриньки Оскарів цього фільму потрапило три статуетки – краща чоловіча роль другого плану, кращий звук та кращий монтаж.
4. «Теорія всього». Режисер: Джеймс Марш
Стрічка розповідає про молодість всесвітньо відомого фізика Стівена Гокінга та його стосунки з майбутньою дружиною.
Краща чоловіча роль дісталася Едді Редмейну за роль Стівена Гокінга.
5. «Все ще Еліс». Режисер: Річард Глацер, Уош Уестмоленд
Професор лінгвістики Еліс Хауленд викладає в Колумбійському університеті. Їй 50 років, вона заміжня, у неї троє дорослих дітей. Її життя кардинально змінюється після того, як у неї діагностують ранню стадію хвороби Альцгеймера.
Джуліана Мур взяла Оскара за кращу жіночу роль.
6. «Юність». Режисер: Річард Лінклейтер
Фільм оповідає історію життя Мейсона, його дитинство і юність. Історія охоплює дванадцять років звичайного життя (від першого класу в школі до першого дня в коледжі) і складається з невеликих епізодів, що показують дорослішання і відносини з батьками дитини, підлітка, юнака.
«Юність» перемагає у номінації краща жіноча роль другого плану завдяки грі Патриції Аркетт.
7. «Супер шістка». Режисери: Дон Холл, Кріс Уільямс
Юний Хіро Хамада – природжений винахідник і геній конструювання роботів. Разом зі старшим братом Тадаші вони втілюють в життя найбільш передові ідеї в Технічному університеті міста майбутнього Сан-Франсокіо. Після серії загадкових подій друзі опиняються в центрі підступної змови. Хіро вирішує використовувати веселого і добродушного експериментального робота Беймакса, перепрограмувавши його в невразливу бойову машину.
Цей мультиплікаційний фільм отримав нагороду кращий анімаційний повнометражний фільм.
8. «Іда». Режисер: Павло Павліковський
Анна — сирота, з дитинства виховується у монастирі і готується стати монахинею. Перед складанням обітниці ігуменя просить її відвідати єдину живу родичку — тітку Ванду, суддю і колишнього прокурора. Анна їде в місто, зустрічається з тіткою і та розповідає дівчині про те, що вона — єврейка, її справжнє ім'я — Іда Лібенштейн, а батьки трагічно загинули під час Другої світової війни. Іда вирішує знайти могили своїх батьків і разом з тіткою їде до села, де вони колись жили. Ця подорож вносить зміни до життя та світогляду обох жінок.
«Іда» стала Кращим фільмом іноземною мовою.
9. «Імітаційна гра». Режисер: Мортен Тільдум
1939. Британська розвідка доручає основоположнику сучасної інформатики Алану Тьюрінгу розшифрування секретного коду Енігми Третього рейху. У фільмі показано роботу його блискучої команди в надтаємному британському центрі злому шифрів і кодів в Блетчлі-парку в похмурі дні Другої світової. Тьюринг, чий внесок і геніальність значно скоротили тривалість війни і врятували тисячі життів, став жертвою неосвіченого британського істеблішменту, але його робота і спадщина продовжують жити.
«Імітаційна гра» бере Кращий адаптований сценарій.
10. «Інтерстеллар». Режисер: Крістофер Нолан
Коли посуха призводить людство до продовольчої кризи, колектив дослідників і вчених відправляється крізь червоточину (яка, ймовірно, з'єднує області простору-часу через велику відстань) у подорож, щоб перевершити колишні обмеження для космічних подорожей людини і переселити людство на іншу планету.
Оскар за найкращі візуальні ефекти.