Неабияким хвилюючим видався фінал 61-го пісенного конкурсу «Євробачення», що з розмахом пройшов 14 травня у Стокгольмі. Тієї ночі ще довго схвильовані українські глядачі не могли зімкнути очей через гордість та радість за свою країну, багату на справжні таланти. Сказати, що ЗМІ та соціальні мережі вибухнули масою коментарів – це нічого не сказати. Про тріумф Джамали писали всі: як звичайні глядачі, так і світові селебріті.

eurovision

Уся країна об’єдналася в єдиному пориві, ледве стримуючи сльози на очах, в пориві справжньої любові до щирої талановитої співачки Сусани Джамаладінової, що привезла до України головний приз та право проводити Євробачення-2017 в Україні. На батьківщині співачку зустрічали сотні людей в аеропорту, а Президент присвоїв Джамалі звання народної артистки України.

Цього року конкурс приніс чимало новинок. Так, була представлена нова система суддівства конкурсу, яка враховувала голоси глядачів та професійного журі. І вперше Євробачення показали в США. На честь цього на шведській сцені виступив американський співак Джастін Тімберлейк, який виконав свою нову пісню «Can not Stop The Feeling».

justin

Джамала принесла Україні перемогу. Незважаючи на прогнози букмекерів, які віддавали перемогу російському співакові Сергію Лазарєву, представниця України залишила позаду конкурентів. У сумі результатів від журі і глядачів наша країна отримала 534 бали. На другому місці опинилася Австралія (Демі Їм) – 511 балів, а бронза дісталася Росії (Сергій Лазарєв) – 491 бал. Всього у фіналі брали участь музиканти з 26 країн.

result

Пісня «1944», з якою Джамала представила Україну на «Євробаченні», присвячена депортації кримських татар і заснована на розповідях прабабусі співачки, яка пережила депортацію. За словами Джамали, вона вирішила створити пісню, яка допоможе вшанувати пам'ять тисяч загиблих.


Графіку для номера Джамали створювала відома в усьому світі компанія «Front Pictures», один з флагманів українського мультимедійного виробництва. У номері постановники вирішили не використовувати танцюристів, так як пісня Джамали – це глибока і особиста історія. Хореограф Костянтин Томільченко розповів про символи та ідеї постановки самого номеру. За його словами, лазерний тунель – це портал між минулим і сьогоденням, дерево – символ нового життя. А сама Джамала – душа і голос всіх тих людей, про яких вона розповідає у своїй пісні.

Окрім головної нагороди  конкурсу, Джамала отримала щорічний приз Eurostory Awards 2016, що присуджується за найбільш сильно написаний рядок або поетичний образ. Так, найкращим був визнаний рядок «You think you are gods, but everyone dies» («Ви думаєте, що ви – боги, але всі помирають»). За словами Джамали, цей рядок також є найбільш значущим для неї у своїй пісні.

Від щирого серця вітаємо Джамалу та весь український народ з перемогою!