Наші сторінки у соціальних мережах стають все більше схожими на фото хроніку наших подорожей та пригод. Ми прагнемо у кожному фото розказати історію, передати настрій, атмосферу, а іноді навіть запах або шум. І все це не тільки для того, щоб наші френди подарували мільйон лайків і сказали: «Це місце просто дивовижне! Я теж хочу там побувати, дякую за відкриття!», але й для того, щоб за кілька років знову пірнути у атмосферу того відпочинку, переглядаючи фото.

Підказки від Скотта Келбі, редактора і видавця журналу Photoshop User, допоможуть зберегти спогади до останньої крихти і отримати свою хвилинку слави у соцмережах :)
1. #всімаютьзнатищояїв
food-photo

Куштування різних місцевих страв – мабуть, одна з найприємніших складових будь-якої подорожі. А оскільки ці страви чудові не тільки на смак, але й на вигляд, вони просто просяться до вашого Інстаграму! Є декілька простих прийомів, які дозволять передати всю красу страви і зекономити вашим фоловерам час на розгадування її складу :)
- Сядьте на вулиці або біля вікна – штучні джерела світла додають дивних тіней та викривляють кольори.
- Спробуйте розмістити тарілку так, щоб сонячне світло було за вашою тарілкою.
- Наблизьте об’єктив до тарілки максимально – не обов’язково знімати всю тарілку, достатньо «зловити» її частину.
- Нахиліть камеру під кутом 45°. Це зробить фото більш об’ємним.
Вуаля, ваші фото такі ж круті, як інстаграм Джеймі Олівера!
food-photo-making-of

Це я у процесі створення знімка вище. Я іноді встаю з-за столу, щоб сфотографувати страви, і це трошки бісить мою дружину (як і те, що я прошу її не їсти, доки я не зроблю фото).
 2. #темнефото
cathedral

Зробити гарну фотографію у напівмороку церкви, у клубі або на нічних вуличках без професійної техніки непросто, що б не казали виробники мобільної оптики :) Шуми, необхідність використовувати велику витримку, розмиті обличчя – це далеко не всі жахіття, що підстерігають фотографа-аматора вночі. Але ці прості трюки перетворять вас на майстра нічного фото:
- Знайдіть опору для камери. Це може бути стіл, спинка стільця, лава, постамент, будівельні балки тощо. Якщо цього недостатньо, зробіть імпровізований штатив з власної сумки та підручних засобів: посуду, цеглин, пляшки води – все, що зможе не тільки утримувати вертикальну позицію, але й витримає вагу гаджета :)
cathedral-making-of

Можна встановити камеру на підлогу – так відкриється чудовий панорамний вид.
- Якщо немає нічого, чим можна було б зафіксувати камеру, спробуйте спиратися на колону чи притулитися до стіни – це допоможе стабілізувати вас та камеру. Притисніть руки до тіла, зробіть глибокий вдих, затримайте дихання і зробіть знімок.
- Остання хитрість полягає у тому, що нічні кадри легше робити і режимі безперервної зйомки. Так принаймні один з 10 або 12 кадрів буде дійсно красивим і різким.
3. #туристівгеть

Ніщо так не псує краєвид, як натовп туристів у супроводі галасливого гіда. Вони рухаються хаотично, з’являючись перед вашим об’єктивом в той момент, коли ви натискаєте на кнопку. І добре, якщо на ваших фото зустрічається симпатична білявка у коротких шортах, а може бути і зовсім по-іншому :)
railway-station

З цим також можна боротися:
- Увімкніть режим безперервної зйомки.
- Витягніть руки з камерою вгору на натисніть спуск. Так голови туристів залишаться у нижній частині кадру і не затулятимуть пам’яток архітектури та мистецтва :)
railway-station-making-of

4. #фотоісторія
Коли ви виклали вашу фотографію в інтернет, це допоможе вам розповісти історію того, що ви фотографували. Не тільки величні фотографії, але й маленькі деталі.
story-1

Ось так можна оформити фото вечері...
story-2

...або прогулянки :)
Наприклад, в ресторанах мені подобається фотографувати меню або спеціальні пропозиції дня, написані крейдою на дошках. Кожна країна унікальна, так що зацікавити може все що завгодно, наприклад поштова скринька, оригінальна дверна ручка, або невеликі подарунки в вітринах. Ці дрібниці допоможуть розповісти свою історію і особливо добре працюють в поєднанні з більш ніж одним фото на сторінці (як я зробив вище). До речі, є багато різних додатків для створення гарних колажів.
5. #видзмоговікна
Скільки чудових краєвидів проноситься за вікном автобуса або поїзда! На жаль, навіть з найчистішими вікнами такі фото виходять розпливчатими. Ще одна особливість транспортних фото – відбитки салону або навіть ваше задумливе обличчя у віконному склі, які руйнують пейзаж. Але і це можна побороти!
- Тримайте камеру на відстані у декілька сантиметрів від вікна (не торкайтеся вікна, адже автобус підстрибує, і ваші знімки вийдуть змазаними),
- Направте спалах камери у вікно – це допоможе усунути більшість відображень.
- І не забудьте про режим безперервної зйомки, він врятує багато чудових кадрів.
castle

Цей знімок я зробив з вікна автобуса на жахливій дорозі, використавши описані вище прийоми.

Тепер ви знаєте, як привезти з подорожі не тільки засмагу, нові враження та тонну сувенірів, але й фотоальбом, якому можна позаздрити.
До речі, нещодавно я записав майстер-клас з основ тревел-фоторафії, використавши мої власні матеріали з подорожі від Праги до Будапешту. Його можна подивитися тут і дізнатися більше корисностей для мандрівного фотографа: від вибору техніки та налаштувань камери до пост-обробки знімків.