Як відомо, все нове — це добре забуте старе. Тож один з останніх світових трендів — піксельна графіка — набув зараз неймовірної популярності, хоча у свій час вигляд таких зображень був продиктований банальною неможливістю пристроїв виводити зображення кращої якості. До того ж, цей стиль неодмінно навіює ностальгію за олдскульними іграми, коли ці кілька квадратів цілком були здатні передати всю атмосферу і дозволити поринути у пригоди з головою. То ж чому саме зараз дизайнери, розробники ігор та навіть художники повернулись до цього цікавого напрямку?
pixelcola

За основу піксель-арту взято растрову графіку, та при створенні або редагуванні таких зображень зазвичай використовується всього три інструменті — «олівець», «лінія» та «заливка». Таким чином, найважливішим у піксельних малюнках є розташування квадратів та їх кольорове рішення. Важко повірити, наскільки шедевральні речі можна створити за допомогою такої примітивної техніки. Існує навіть серія репродукцій відомих класичних картин!
sea
Джерело зображення: metablog.me

Хоча гейм-індустрія за останні роки вивела якість графіки на абсолютно новий рівень, вражаючи картинкою настільки, що навіть сама реальність іноді здається лише тінню — справжні гурмани високо оцінюють використання піксель-арту в ігровій графіці. До того ж, це далеко не так просто, як здається — оформити цілу гру в такому стилі. І на відміну від 80-90 років, сучасні ігри відрізняються суттєво покращеною фізикою і динамікою зображення, то ж навіть звичні пікселі починають сприйматися кардинально по-новому.
game
Джерело зображення: wikipedia.org

Більш того – сучасні модниці не відстають і активно використовують тренд при створенні своїх образів - наприклад, біжутерія часом набуває доволі таки квадратизованих форм.
heart
Джерело зображення: etsy.com

У свій час навіть Coca-Cola випустила лімітовану серію банок, дизайн яких посилався на легендарні Space Invaders. Будучи надзвичайно популярною в 80-х роках в Японії, ця гра надихнула сучасного  міського піксельного художника з Парижу, який почав розповсюджувати зображення Space Invaders на вулицях по всьому світу. Подібно до відомих космічних загарбників, ці художні піксельні істоти вторгаються в людський світ, пильно стежать за нами зі стін і парканів Парижу, Амстердаму, Нью-Йорку та Лос-Анджелесу. А тепер вони захопили банки Coca-Cola, перетворюючи на пікселі все на своєму шляху!
pixelcola
Джерело зображення: thedieline.com