Психологи стверджують: родина - це найголовніше, що дозволяє нам почувати себе потрібними, захищеними і самодостатніми, незважаючи на буденні труднощі та можливу невпевненість у завтрашньому дні. І не останню роль у цьому відіграють пухнасті члени сім’ї, які покращують наше життя та роблять нас щасливішими. І цьому є 7 причин, що доведено навіть науково! 
«Чим більше часу людина проводить разом з домашнім улюбленцем, тим краще вона себе почуває», стверджує Марті Бекер, доктор ветеринарної клініки vetsreet.com, яка займається дослідженням впливу тварин на здоров’я людини.

1. Тварини спонукають нас бути більш активними

Якщо ви ніяк не можете знайти мотивацію, щоб зайнятися спортом, чотириногий друг прийде на допомогу – різноманітні ігри з м’ячем, біг, їзда на велосипеді, навіть просто ходіння не тільки допомагають спалювати калорії, а й прискорюють серцебиття, підвищують загальний тонус і настрій. «Власники собак щоденно проходять на 79% більше відстані, ніж ті, хто не має улюбленців», - стверджує Девід Нівен, дослідник Університету Огайо та автор книжки «100 простих секретів, чому собака зробить тебе щасливішим». 

2. Пухнасті «лікарі» покращують наше здоров’я  

Пухнасте заспокійливе

Власники чотириногих друзів входять до списку людей зі зменшеним фактором ризику захворювань серцево-судинної системи, зниженого кров’яного тиску, низького рівня холестерину і схильності до ожиріння. Ще одне дослідження говорить, що власники котів на 40% менше схильні до серцевого нападу. Окрім того, що тваринки спонукають нас рухатися, вчені поки що не можуть зрозуміти, яким чином домашні улюбленці впливають на ці фактори, але факт залишається фактом.

Пухнасте заспокійливе

3. Тварини вчать бути людиною

Багато досліджень вказують на те, що діти, які виросли разом з тваринами, більш виховані та доброзичливі. Адже діти з самого малечку вчаться піклуватися і співчувати, розуміти потреби інших та сприймати речі з різних кутів зору. Чого часто-густо бракує й дорослим.

4. Чотириноги друзі підвищують нашу самооцінку

Можливо тому, що ми відчуваємо, що комусь потрібні – адже хтось має щоденно наповнювати миску з кормом, або тому, що пухнасті друзі відповідають нам щирою вдячністю та безкорисливою любов’ю. Як би там не було, дослідження стверджують, що власники тварин мають підвищену самооцінку та насичене змістом життя. 

5. Тваринки допомагають соціалізуватися

На вулиці чи сторінках в соціальних мережах ви завжди знайдете прихильників чотириногих, а собі – друзів по інтересах. «До того ж люди сприймають власників тварин як більш відкритих та приязних», – додає науковець Невін.
Пухнасте заспокійливе


6. Покращити настрій одним дотиком

Доведено, що гра з твариною спонукає виділення гормонів серотоніну й окситоцину, які допомагають нам заспокоїтися та розслабитися. А коли ми торкаємося м’якого хутра, в нашому організмі зменшується рівень гормону кортизолу, який призводить до стресів.

7. Наводимо порядок вдома і в житті

Якщо ж у вашому буденному житті не вистачає порядку та дисципліни, тварини й тут прийдуть на допомогу, встановивши... чіткий розпорядок дня. Саме порядок та чітке розуміння задач та мети в нашому житті допомагає нам бути щасливішими і ставати більш продуктивними.
Отже, часи різких змін і тимчасових негараздів  – це, звичайно, стрес, але разом з маленьким улюбленцем життя набуває нового позитиву і драйву.