Коли у своїй френд-стрічці ти помічаєш лише фото з морем і пляжем, а у браузері відкриті тільки маршрути подорожей, зрозуміло остаточно − пора у відпустку. Але що ж робити, якщо вирватися з роботи не виходить, а відпочивати хочеться? Насправді, рішення цієї проблеми є. Ось кілька порад, як взяти тайм-аут навіть у звичному режимі.

Відпочивай прямо зараз

Якщо в твоїй компанії заведені короткі п'ятниці або вільний графік, користуйся своїми перевагами. Не біда, що ти не встигнеш злітати на острів або з’їздити в Європу. Похід в міський парк, візит в басейн або поїздка на вихідні до друзів нічим не гірші. А дводенний велопохід принесе стільки ж користі здоров'ю, як і тижнева відпустка.

Погодься, що плани на грандіозний відпочинок спрацьовують не завжди. Як часто буває: то номер в готелі виявився не таким, то взагалі відклали рейс. В результаті стрес і нерви. Тому такі невеликі, але регулярні вихідні – чудова ідея.

Влаштовуй дні байдикування

Адже сьогодні ми не просто працюємо, ми працюємо понад норму. Іноді ми виконуємо роботу вечорами вдома, а іноді проводимо вихідні в офісі. А коли востаннє тобі вдавалося відірватися від монітора рівно о 18.00? Як результат – хронічна втома і емоційне вигорання. Частково в цьому винні мобільні телефони, ноутбуки, електронна пошта. Сучасні технології дозволяють нам працювати будь-де, цілодобово, в будь-якій точці планети.

Але це зовсім неправильно. Дні та ночі, проведені в справах на благо компанії, тільки на початку приносять хороші результати. Потім енергія та креативність зникають. Тому знайди час для повного відпочинку, визнач для себе такий день в тижні. Вважай, що сьогодні тобі заборонено що-небудь робити. І так постійно.

У свій вихідний почитай цікаву книгу, прогуляйся, подивися комедію, а головне − не сідай за комп'ютер. Залиш на телефоні голосове повідомлення, що ти не можеш прийняти дзвінок, займайся лише собою.

До речі, стрес − це не завжди погано, інколи він навіть потрібний, але, звісно, в міру. Ми писали про це детальніше

Пограй з усіма в хованки

А краще на цілих два дні залиш весь світ позаду і побудь наодинці з собою. Попередь своїх друзів, що на вихідних тебе не буде вдома і ти не зможеш відповідати на дзвінки. При цьому не обов'язково їхати з міста. Якщо тобі неодмінно потрібно перевіряти пошту, роби це тільки один раз на добу, але бажано вночі, коли ймовірність отримати негайну відповідь невелика.

Відключи мобільний чи постав його у беззвучний режим, щоб не відволікатись на соціальні мережі. Напевно, ти помічав, як люди часто поводяться на відпочинку: кожен другий не відривається від телефону навіть на пляжі чи на екскурсії.

Однак, відновлення сил − це повне занурення у відпочинок, тому переконайся, що ти в безпеці, а на твій час ніхто не зазіхає несподіваним запрошенням в гості або пропозицією пройтися по магазинах.

Після такого короткого відпочинку ти повернешся до роботи сповненим енергії та натхнення.

 

Фото: flickr.com