Надворі похмура зима, ви стомлені напруженим робочим графіком та почуваєтеся виснаженим фізично та психологічно, над вами «висить» купа важливих завдань, а сил для їхнє виконання просто немає? Чи навпаки — зимові канікули надто затягнулися, ви поринули у блаженну лінь і не знаєте, як повернутись до насиченого продуктивного ритму життя, що пригнічує вас ще більше? Уся біда у відсутності мотивації. Але не панікуйте, вихід є! Пропонуємо вам 5 простих кроків, які допоможуть відновити мотивацію та ентузіазм та повернутися до  продуктивного та гармонійного життя.
1. Сформулюйте свої цілі, наміри і мрії та запишіть їх. Це може видатися надто простим та банальним, але саме це і є надійним фундаментом стабільної мотивації. Візьміть пляшечку Coca-Cola ;) сядьте за стіл та пофантазуйте на перспективу. Подумайте, чого ви хотіли б досягти через 5, через 10 років. Де ви хотіли б жити? Якою роботою займатися? Який образ життя вести? З огляду на це ви зрозумієте, чим саме ви повинні займатися вже зараз. І наступного разу коли перед вами стане нове «непідйомне» завдання, воно буде сприйматись не як чергова нездоланна неприємність, а як ще один крок до вашої глобальної мети.
darts
Автор зображення: Richard Matthews

2. Структуруйте простір навколо себе. Дослідження британських вчених свідчать, що між впорядкованістю робочого і життєвого простору та продуктивністю праці й вмотивованістю є пряма залежність. Тож варто знайти в собі сили і прибрати зі столу старі папки, файли та іншу макулатуру, а все що треба акуратно розсортувати і поскладати в окремі шухлядки і ящички. Впорядкований робочий простір сам по собі надає натхнення і спонукає до роботи. 
openspace
Автор зображення: Katya Mokolo

3. Структуруйте свій час і плани. Для максимальної ефективності є сенс детально прописувати свої плани на день з точністю до години. З вечора слід поставити собі точні і конкретні цілі на наступний день. Проте слід бути гнучким і передбачити різні варіанти: план-міні, план-максі та оптимальний. Адже іноді навіть за високої мотивації та творчої активності не вдається досягти всього бажаного. Це теж варто враховувати і не падати духом, якщо не завжди вдається бити рекорди. Не обов’язково вигравати кожен тайм – головне, щоб загальний рахунок забитих-пропущених був на вашу користь.
time
Автор зображення: Hartwig HKD

4. Знайдіть контролера для виконання своїх планів. З собою завжди можна легко домовитись. Завжди можна сказати: «Я звичайно не їм після шостої вечора, але сьогодні так хочеться, так хочеться, що я зроблю виключення і з’їм маленький бублик». Згодом ви розумієте, що все одно зірвали режим, тож яка різниця — маленький бублик чи великий кремовий торт? І ваші грандіозні плани почати нове життя знову відкладаються на невизначений термін. Аби не допустити такої прикрої ситуації, варто знайти того, хто буде вас контролювати та мотивувати тоді, коли ви у хвилини слабкості будете близькі до того, щоб зійти з дистанції. Таким контролером може бути будь-хто: чоловік/дружина, близький друг, колега по роботі тощо. Можна проявити організаторські здібності та створити цілу команду, члени якої будуть ділитися своїми планами та щоденно контролювати їхнє виконання у формі письмових звітів. Для азарту можна встановити матеріальну відповідальність за ненаписання звіту чи пробуксовку у роботі. Тоді ваша робота і процес досягнення запланованих цілей перетвориться на захоплюючу гру і перестане буде чимось сумним та сірим.
control
Автор зображення: Anja

5. Напрацьовуйте корисні звички. Як правило, наша поведінка у різних життєвих ситуаціях продиктована тими звичками, які ми маємо на сьогоднішній день. Саме вони — головний чинник, який спрямовує наше життя у тому чи іншому напрямку. Навіть маючи достатньо часу, розуміння необхідності тієї чи іншої справи людина може наполегливо відкладати її у «довгий ящик» просто тому, що не звикла цього робити. Хоча увійти в нормальний ритм не так вже і важко: як стверджують фахівці з тайм-менеджменту, для формування нової звички потрібно 25-35 днів. Та найважче — почати. При запуску космічна ракета використовує понад 80% всього палива, щоб запустити на повну потужність двигуни і позбутися «звички» підкорятися земному тяжінню. Тож все, що потрібно — це почати і запустити цей «двигун» корисних звичок, який винесе вас на новий рівень життя. 
timemanagement
Автор зображення: woodleywonderworks