22 березня весь світ відзначав День води, але, звісно, приділяти увагу цьому безцінному ресурсу Землі треба постійно.

А 23 березня в Києві пройшов круглий стіл, присвячений питанням відновлення водних ресурсів, розуміння їх ролі у житті людини та дбайливого ставлення до води. Розповідаємо детальніше.

Вода є обмеженим і надзвичайно цінним ресурсом, необхідним для підтримання життя на земній кулі. На жаль, до проблем її збереження та відновлення останнім часом додаються ті, що пов'язані зі зміною клімату. Осушення торфовищ – яскравий тому приклад.

З одного боку, ці природні комплекси відіграють роль потужних і незамінних природних фізико-хімічних та біологічних фільтрів. З іншого – є джерелом викидів парникових газів та можуть, в разі виникнення пожеж, негативно впливати на здоров'я людей.

Загальна площа осушуваних земель в Україні сягає 3,3 млн. га, знаходяться вони переважно в зоні Українського Полісся та у західних областях. Цим землям не вистачає води, їх потрібно рятувати.  

До вирішення проблеми водовідновлення на цих територіях долучилась й компанія "Кока-Кола Україна" та її Фундація. Разом із Програмою розвитку ООН в України та місцевими партнерами вона займалася відновлення деградованих торфовищ у Чернігівській області.

Для обміну думками та досвідом Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй за підтримки Фундації Кока-Кола та Державного агентства водних ресурсів України і провели круглий стіл.

Серед учасників були заступник директора Представництва ПРООН в Україні пані Блерта Чела, голова Державного Агентства водних ресурсів України Ірина Овчаренко та генеральний директор компанії "Кока-Кола Україна" пан Роджер Гаунтлет.

Вони обговорили відновлення водних ресурсів та боротьбу із зміною клімату на регіональному рівні.

Зокрема, пані Блерта Чела зазначила, що «хоча за останні десятиліття доступ до безпечної питної води покращився, досі 1,8 мільярда людей не мають доступу до неї, а 2,4 млрд не мають доступу до адекватної каналізації; більш 840,000 чоловік вмирають щороку від хвороб, пов'язаних з водою”.

А пан Роджер Гаунтлет зауважив що «збереження водних ресурсів – один з пріоритетних напрямків діяльності Компанії Кока-Кола у світі.У  рамках досягнення глобальних цілей сталого розвитку наша компанія достроково (ще у 2015 році) виконала своє амбітне зобов`язання до 2020 року повернути  у природу таку ж кількість прісної води, яка використовується на виробництво напоїв компанії у світі.

Досягнення такої амбітної мети стало можливим як через зменшення її використання та очищення на виробництві, так і через суспільні проекти водовідновлення - 248 проектів водного партнерства у 71 країні, орієнтованих на безпечний доступ до води, охорону водозборів і ефективного використання води. У багатьох випадках ці проекти також  сприяють покращенню санітарних умов, освіті та підвищенню рівня життя місцевого населення, допомагають громадам адаптуватися до змін клімату, поліпшити якість води, розширити біорізноманіття і підвищувати рівень поінформованості з питань водних ресурсів.

Щоб забезпечити доступ до безпечної води через проекти, орієнтовані на відновлення води, стале сільське господарство, поліпшення інфраструктури, Компанія Кока-Кола співпрацює з багатьма фондами, організаціями та місцевими органами влади. Тож, показовим у цьому плані є спільний з Програмою розвитку ООН в Україні та з об’єднанням  "Чернігівщина екологічна" проект на території Ніжинського району Чернігівської області. Він був спрямований на відновлення частини меліоративної системи на річці Смолянка».