Пробудження від зимової сплячки неминуче змушує нас пригадати, що життя – цікава, багатогранна і складна у своїй будові штука. Під весняним сонечком хочеться пригадати всі ті наміри і мрії, які було відкладено у темні холодні часи. У кожного з нас з'являється бажання відправитись у захоплюючу подорож і упродовж неї неодмінно знайти себе, свій власний шлях.
Ми зробили для вас добірку книг, які найповніше відображають цей пошук, герої яких охочі до авантюр, повноти життя і його осмислення, з усіма його дивами, випадковостями і закономірностями. Легкі, кумедні і трагічні водночас, сповнені іронії та іноді абсурдні , ці книги на всі часи є гарним стартом до нових пригод, роздумів і рішучих дій.
 

«В дорозі», Джек Керуак
Книга, яку заслужено називають портретом цілого покоління. Рукопис у свій час шокував видавців, оскільки був автобіографією письменника та його товариша, занотованою на 147 метровому рулоні паперу, без жодного розділового знаку. Головні герої відправляються у подорож Америкою, зустрічаючи багато цікавих особистостей у кожному новому місті. Постійна зміна погоди, нестача грошей та спроби їх заробити, придорожні бари, алкоголь, джаз – саме з цього складається їхня пригода. В якомусь сенсі, кочуючи з місця на місце вони намагаються знайти самих себе, що не дозволяє їм осісти і зажити звичним для інших життям. Це історія про душевні розмови, про постійний рух, де життям сповнена кожна хвилина, і про те, як вміти насолоджуватись нею за будь-яких обставин. Не зважаючи на відсутність чіткого сюжету, книгу буквально «відчуваєш», а пережиті емоції потім ще не раз згадуєш у своїх власних подорожах.

«Все одно тобі водити», Джузеппе Куліккья

Хоча цей італійський роман і не користується у нас особливою популярністю, йому однозначно варто приділити увагу, бо оповідає він про вимушену зустріч сучасної молодої людини з навколишнім світом. 22-хрічний Вальтер, сповнений колючого чорного гумору і жорсткої самоіронії, має закоренілу звичку ховати все найкраще глибоко всередині, а свій сум за чистим романтичним коханням виражає в'їдливо над собою жартуючи. Герой абсолютно не вписується в оточуючу дійсність, відчуваючи деяку відразу до дорослого світу, де люди лише роблять вигляд, що жити – цікаво. Він шукає собі місця в епоху, коли всі покоління і тенденції розчиняються, втрачають всякий сенс і при цьому намагається знайти самого себе. Написана доволі простою мовою, це одна з тих книг-друзів, яку хочеться мати під рукою і час від часу перечитувати, аби впізнавати себе в цьому персонажі, впізнавати думки, вчинки, страхи і не відмовлятися від бажання все ж таки знайти себе.
«Піна днів», Борис Віан
Цікавий приклад сюрреалізму в літературі, коли нагромадження слів, оминаючи звичний механізм «розуміння» їхнього змісту, вибудовує картинку безпосередньо в уяві читача. Як говорить сам автор – він дивиться на речі не під прямим кутом. «Піна днів» - це світ, який складається з калейдоскопу емоцій і неочікуваних явищ (як, наприклад, коктейль зі смаком блюзу). А який же світ може існувати без кохання? Тут воно сильне, міцне і красиве. Таке кохання, заради якого хочеться жити і творити. З гумором і блискучими метафорами у романі насправді розповідається про серйозні речі та життєві трагедії. Що таке піна днів? Напевно, кожен має відповісти на це сам, тому що вона, ця сама піна днів, є у кожного. Різниця лиш у тому, який сенс ми в неї вкладаємо. Варто пам’ятати, що практично всі твори сюрреалістів орієнтовані на інтерпретацію кожним окремим читачем, вони зображують не предмети, а їхні ідеї і образи, з такими книгами необхідно «знайти спільну мову». Сподобається вам такий незвичний жанр чи ні, одне можна сказати напевно – ця книга запам'ятається вам надовго. 

«Любий друг», Гі де Мопассан

Головний герой цього твору неоригінальний – це молодий альфонс, авантюрист і марнотратник життя, який стрімко вибудовує свою кар'єру, спокушаючи і використовуючи жінок. Попри те, що герой вочевидь є негативним, з багатьох причин важно його однозначно засудити. По-перше, такі люди завжди були і будуть існувати, оскільки вони є не стільки жертвами власних вад характеру, скільки типовими продуктами соціального устрою своєї епохи. Вони просто вправно пристосовуються до будь-яких умов і вміють отримати вигоду. Зрештою, заробляти виключно своїм особистим шармом – це не такий вже і кримінал. Злободенна, гостра, змістовна, правдива, а головне неймовірно захоплююча, ця книга безперечно актуальна у всі часи.

«Сніданок у Тіффані», Трумен Капоте

Доволі відома і чудово екранізована історія, яка, тим не менш, з роками не втрачає своєї чарівності. Та все ж кінострічка додала романтизму головній героїні, в той час як Капоте, можливо, хотів розказати нам трошки про інше. Холлі – імпульсивна, безпосередня, яскрава, в чомусь трішки наївна і доволі суперечлива по своїй натурі. Молода дівчина цікавиться світським життям, нерозважливо влаштовує у власній квартирі гучні вечірки, полюбляє необдумані авантюри і має велику кількість прихильників. Але її образ, який на перший погляд міг би здатися пустим чи легковажним, насправді доволі крихка ілюзія, що оточує історію дівчини, яка так само шукає свого місця в житті. Залишається тільки здогадуватись, що Холлі може приховувати за своєю напускною легкістю та безтурботністю. Попри те, що книга читається доволі легко і швидко, вона наштовхує на певні роздуми щодо пошуку свого життєвого шляху.
«Деміан», Герман Гессе
Це історія дорослішання і духовних пошуків молодої людини, яка розкриває складні філософські та психологічні питання. Герою Гессе притаманні погляд в глибину особистості, спроби розгадати, переосмислити, зрозуміти себе. У «Деміані» ми спостерігаємо внутрішні пошуки, сумніви і становлення, які багатьом будуть дуже близькі і знайомі. Герой прагне зрозуміти хто він і для чого існує в цьому світі. Сама по собі ця тема вже цікава і захоплююча, а властивий Гессе містицизм довершує особливу атмосферу твору. Зазвичай ця книга знаходить свого читача у потрібний час і у потрібному настрої. Вона не повчає і не виказує банальних суджень, а скоріше нагадує про те, що не варто відмахуватись від речей, які супроводжують твій саморозвиток і самопізнання. Тож якщо вже трапиться почати її читати – вона неодмінно розкаже вам про найважливіше.
«Шукай вітер», Гійом Віньо
Рід занять головного героя, як і його місце проживання, постійно змінюються: він то модний фотограф, то авіапілот, то бармен. Дійсність навколо нього також не припиняє свого руху, провокуючи шукати нові точки опори та не полишати спроби знайти себе. Ця книга про те, як впіймати вітер і що таке сила тяжіння, як виникають модні тенденції в фотографії та зароджуються урагани, як помирає і народжується почуття. Блукаючи лабіринтами свого внутрішнього світу, герой попутно досліджує і світ навколишній, змальовуючи нам сучасне американське суспільство і складаючи самого себе по частинкам, як пазл. Твір приваблює «чоловічим поглядом» на життя, який при цьому є максимально щирим, і яскравою образністю своєї мови. Сентиментальний і романтичний, він про те, що на нашому шляху трапляються правильні люди і події. Легкий і захоплюючий, з яскравими персонажами, які добре запам'ятовуються, роман створює враження розповіді когось дуже знайомого – настільки близькі всі думки і переживання героя.