У 2016 році Coca-Cola відсвяткувала свій 130-річний ювілей. З нагоди цієї визначної дати її архівіст Жюстін Флетчер поділився однією з історій логотипу бренду, що протягом 60 років освітлює найвідомішу місцину Лондона – площу Пікаділлі.

Більш ніж 60 років тому усім відомий знак Coca-Cola засяяв на площі Пікаділлі. Він був 13,4 м у висоту і 13,4 м у ширину, мав майже милю неону і важив 2267,96 кг.

Побудувала його британська компанія Claude-General Neon Lights, Ltd. і розмістила в найвідомішому районі Лондона. Відтоді знак Coca-Cola став частиною цього міста і знайшов собі домівку серед інших яскравих вивісок на уславленій площі.

Перша неонова вивіска

Coca-Cola на площі Пікаділлі

Рекламна конструкція виглядала досить важкою і привертала до себе увагу численної публіки, що безперервно рухалась вулицею Піккаділлі. На величезному екрані на 17 секунд з’являвся слоган «Have a Coke». А потім слова, що миготіли жовтими вогнями: «Смачна», «Освіжаюча» і найбільш яскраво палахкотів білими вогнями напис «Coca-Cola» у червоному колі.

До речі, слід сказати, що ця вивіска була однією з перших, в якій використовувався метод нагнітання неонового газу в спеціальні трубки. Газ світився коли подавалася електрика. Довгий час реклама Coca-Cola знаходилась у близькому сусідстві з вивісками Every Ready Batteries та Guinness.

Починаючи з 1998 року, до початку 2000х років для реклами Сoca-Cola на площі Пікаділлі застосовувалися цифрові проектори. В третьому тисячолітті світлові вивіски поступово змінилися світлодіодними екранами.

Сьогодні вивіска Сoca-Cola, виконана у вигляді високотехнологічного LED-дисплея. Вона витончено огинає фасад, і розташовується на місці, де раніше розміщувалась вивіска Nescafe. Оновлений варіант реклами бренду, встановлений в 2003 році,  реагує на зовнішнє освітлення і погодні умови.

Coca-Cola на площі Пікаділлі

Джерело: relocabroad.com


Чому саме Пікаділлі?

Площа, що стала однією з головних визначних пам'яток столиці Великобританії, розташована біля Піккаділлі-стріт ‒ найбільш активної вулиці Лондона. Сама площа сформувалася шляхом з'єднання вулиць Піккаділлі і Ріджент-стріт в 1819 році.

Перехрестя отримало форму кола, оскільки кути будівель були з'єднані будинками з увігнутими фасадами. Свій елегантний вигляд площа втратила після реконструкції в середині 1880х років. Однак назва Piccadilly Circus збереглася до наших днів.

За останнє сторіччя на площі в різний час можна було побачити вивіски понад 50 різних брендів. Серед них: Wrigley’s Chewing Gum, Gordon Gin, Army Club Cigarettes, Schweppes Tonic Water і звісно Coca-Cola.

Назва бренду «Кока-Кола», без якого сьогодні вже неможливо уявити Пікаділлі, з'явилась на площі в 1955 році і знаходиться тут найдовше за інших.

Історія про те, як будували і встановлювали вивіску зберіглась в архівах Coca-Cola у вигляді чорно-білих фото. Тут вся історія: від створення ідеї бренду до її втілення.

Coca-Cola на площі Пікаділлі

Coca-Cola на площі Пікаділлі

Фотографії показують технічні креслення майбутньої рекламної конструкції, як машини вигинають і ріжуть листи металу, а робочі фарбують і установлюють неонові трубки.

Coca-Cola на площі Пікаділлі

Coca-Cola на площі Пікаділлі

На фото ми бачимо будівельні ліси, що піднялися вгору, а також монтажні роботи і закріплення всієї конструкції.

Coca-Cola на площі Пікаділлі

І фінальний знімок, коли знак нарешті засяяв на Пікаділлі.

Coca-Cola на площі Пікаділлі

П'ять років потому…

Незважаючи на красу рекламної вивіски, а також мільйони туристів і перехожих, що розглядали знак Coca-Cola, керівники компанії свого часу поставили під сумнів цінність реклами в порівнянні з витратами на її утримання.

Кілька керівників Експортної корпорації Coca-Cola у Нью-Йорку вважали, що торговий знак слід зняти через значні витрати. І це всього через п'ять років після того, як він був встановлений.

У 1959 році Делоні Следж, директор по рекламі компанії Coca-Cola, написав лист Полу Остіну, пізніше голові Експортної корпорації, рішуче заявивши, про значення цього знаку:

«Я б не став, якщо є можливість, відмовлятися від реклами на площі Пікаділлі. Я впевнений, що саме ця вивіска додала надзвичайних якостей напою Coca-Cola у всьому світі. Конкурентам важко підтримувати цю високу планку, що ми задали. Так, звичайно, це дорого, але воно того варте».

Coca-Cola на площі Пікаділлі

З тих пір пройшло шістдесят років, а знак Coca-Cola, як і раніше, горить на площі Пікаділлі.

Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, знизу!