Багато років тому математик Блез Паскаль сказав: «Причиною усіх нещасть людства є невміння людини сидіти у тихій кімнаті на самоті». І у наш час ця фраза ще більш актуальна – з’явилося ціле покоління «світчерів», які не можуть утримувати в голові одну задачу більше п’ятнадцяти хвилин через велику кількість інформації навколо.

А з появою смартфонів весь світ вміщується у п’ятидюймовий екран – розмови з друзями, кохання, робочі листи, улюблені серіали та музика, новини з кожного куточка світу. І навіть у відпустці ми продовжуємо дивитися на світ через зручний і мінімалістичний інтерфейс Інстаграма.

Як нашому організму час від часу необхідні розвантажувальні дні, так і нашому розуму необхідні дні інформаційної тиші. Якщо ж ви почуваєте себе дискомфортно, маючи розряджений девайс у сумочці, маємо для вас декілька рекомендацій по боротьбі зі «смартфонозалежністю»:

Придбайте традиційний будильник

Такий, як ви давно хотіли: що пирскається водою, що тікає з-під долоні, коли ви хочете його вимкнути, що буде неприємно дзижчати аж доки ви не зробите 20 присідань або стрибків – варіантів безліч. Заведіть його на потрібний час… і залиште телефон на столі чи навіть у сумці.
Звичка читати соціальні мережі чи новини на ніч впливає на якість сну – п’ять хвилиночок у 2048 легко перетворюються на півгодини, а «я просто почитаю новини» – на неприємні думки та сни.
Вже за тиждень ви помітите різницю, і не захочете повертатися до смартфонобудильника :)
shutterstock-194339255

Рахуйте без калькулятора
 
Ви ж недарма вчили у школі табличку множення та прості методики множення і ділення у стовпчик?
А наскільки швидко згадаєте, скільки буде 7х8? :)
Якщо ви не інженер-авіабудівельник і не бухгалтер, вирішуйте робочі приклади в голові або на листочку – це чудова гімнастика для пам’яті та логіки. Якщо ж хочеться більше – реєструйтеся з друзями на lumosity і тренуйте «мозкові м’язи».
shutterstock-193525340

Задавайте питання
Google Maps та Foursquare дійсно знають, як найшвидше дістатися до потрібної вулиці, і де у радіусі 1 кілометра від вашого офісу найсмачніша кава. Але база даних і приємний голос жіночки з GPS-навігатора не замінить живого спілкування з людьми. Наприклад, ваші колеги можуть розповісти не тільки про каву, але й про майже-таємне місце з кльовими бізнес-ланчами, а звичайне запитання «Ви не підкажете, як пройти до …?» може стати початком довгої дружби або навіть романтичної історії ;)
shutterstock-194414081

Скажіть «ні» безлімітному інтернету!
Безліміт на смартфоні – ще одна спокуса щохвилини оновлювати Іnstagram або стрічку новин Faccebook. Встановіть обмеження, наприклад, до 15 Мб на день – перший тиждень цього вистачатиме лише на ранкові новини, другий – до вечора, а після третього ви почнете більш ретельно підходити до усього, що постите: обирати найкрутіші фото, підбирати яскраві слова для статусів – чудова звичка, чи не так? :)
shutterstock-189847946

Один блокнот = 5+ аппів
Звичайний блокнот замінить вам календар, додаток для створення списків покупок, апп для нотаток, планувальник з to-do списками, апп для малювання, збірку рецептів і гру у хрестики-нолики чи морський бій.
А ще з його сторінок можна робити орігамі, їх можна використовувати у якості закладки, на них можна написати записку симпатичній дівчині за сусіднім столиком… Ваш смартфон так вміє? :)
shutterstock-194982659

До речі, у вільний від перегляду новин у вашому смартфоні час, можна зробити багато різних приємностей, наприклад, навчитися грати у бадмінтон або влаштувати такос-паті з переглядом матчів :)