Бажання літати подібно до птаха властиво, напевно, будь-якій людині. А що до мрії літати за межі Землі, до зірок і навіть далі? Відомі фантасти Жюль Верн і Герберт Уеллс вже у XIX і початку XX століть збуджували уяву читача подорожжю на Місяць і нападом марсіан!
І ось, 12 квітня 1961 року це стало реальністю.
Тепер, замість письменників, нашу уяву візуалізують режисери.
Отже, ось 12 фільмів присвячених Міжнародному дню польоту людини в космос.
1. «Чужий» (вся серія). Режисер: Рідлі Скотт. 1979—2012 роки
У далекому майбутньому повертаються на Землю вантажний космічний корабель перехоплює вихідний з невідомої планети непізнаний сигнал. Екіпаж приймає рішення зробити посадку і розібратися, в чому справа. Опинившись на планеті, астронавти всюди виявляють предмети, що по вигляду нагадують гігантські кокони…
2. «Кін-дза-дза!». Режисер: Георгій Данелія. 1986 рік
Прораб Володимир Миколайович Машков і не підозрював, що звичайний шлях до універсаму за хлібом і макаронами обернеться міжгалактичними подорожами. А все ця зустріч зі студентом в кролячій шапці з великою сумкою і з якимось маленьким пристроєм - «машинкою переміщення», як він її сам називав.
Натиснув на кнопку - і виявився разом з молодим в пустелі, і не в яких-небудь Каракумах, а на планеті-пустелі Плюк в тентуре, галактика Кін-дза-дза в спіралі ...
3. «П'ятий елемент». Режисер: Люк Бессон. 1997 рік
Кожні п'ять тисяч років відкриваються двері між вимірами і темні сили прагнуть порушити існуючу гармонію. Кожні п'ять тисяч років Всесвіту потрібний герой, здатний протистояти цьому злу. XXIII століття. Нью-йоркський таксист Корбен Даллас повинен вирішити глобальне завдання — порятунок всього роду людського. Зло у вигляді розжареної маси, наділеної інтелектом, насувається на Землю. Перемогти його можна, тільки зібравши воєдино чотири елементи (вони ж стихії — земля, вода, повітря і вогонь) і додавши до них загадковий п'ятий елемент.
4. «Автостопом галактикою». Режисер: Гарт Дженнінгс. 2005 рік
Несподівано для всіх жителів Землі виявилося, що їхня Батьківщина — лиш прикра перешкода на шляху галактичної траси і підлягає знесенню. Буквально за хвилину світ вибухає. Єдиний, хто врятувався з приреченої блакитної планети — простий роботяга Артур Дент, що йому пощастило мати друга-прибульця, який замаскованим мешкав серед людей. Разом із ним він мандрує Чумацьким Шляхом, відвідуючи далекі світи…
5. «Той, що біжить по лезу». Режисер: Рідлі Скотт. 1982 рік
Відставний детектив Рік Декард знову відновлений в поліції Лос-Анджелеса для пошуку очолюваної Роєм Батті групи кіборгів, яка здійснила втечу з космічної колонії на Землю.
У поліції вважають, що кіборги намагаються зустрітися з Ендолом Тайрелл, керівником корпорації, що ставить експерименти над кібернетичним інтелектом. Рік Декард отримує завдання з'ясувати мотиви дій кіборгів, а потім знищити їх.
6. «Космічна одіссея 2001 року». Режисер: Стенлі Кубрик. 1968 рік
Хто ми? Яке місце ми займаємо у Всесвіті? Ці питання стоять перед героями фільму. Екіпаж космічного корабля С. С. Діскавері - капітани Дейв Боумен, Френк Пул та їх бортовий комп'ютер ХЕЛ-9000 - повинні досліджувати район галактики і зрозуміти, чому інопланетяни стежать за Землею. На цьому шляху їх чекає безліч несподіваних відкриттів…
7. «Дев'ятий округ». Режисер: Ніл Блокамп. 2009 рік
Більше 20 років тому інопланетяни встановили перший контакт із Землею. Люди були готові до всього - від ворожого вторгнення до неймовірного технологічного прориву. Ні того, ні іншого не сталося. Прибульці виявилися біженцями зі своєї власної планети, і поки світова спільнота вирішувала, що з ними робити далі, для них був організований тимчасовий табір в південноафриканському Окрузі № 9.
8. «Іншопланетянин». Режисер: Стівен Спілберг. 1982 рік
Іншопланетянин, тілом схожий на черепаху без панцира, а мордочкою одночасно на мопса і Альберта Ейнштейна, прилетів на землю з мирними намірами — у складі науково-дослідної групи. Фільм починається в каліфорнійському лісі, де група інопланетних дослідників збирає зразки рослин. Фахівці з NASA помітили наближення літаючої тарілки і подумали, що просто зобов'язані відловити хоча б одного з інопланетних створінь. При появі спецагентів уряду Сполучених штатів, іншопланетяни тікають у свій космічний корабель, забувши на Землі одного найменш розторопного колегу.
Земний хлопчик Елліот, а також його брат і сестра, яку грає семирічна Дрю Беррімор, долаючи огиду до неприємно вигляду створіння, рятують його.
9. «Інтерстеллар». Режисер: Крістофер Нолан. 2014 рік
Коли посуха призводить людство до продовольчої кризи, колектив дослідників і вчених відправляється крізь червоточину (яка, ймовірно з'єднує області простору-часу через велику відстань) у подорож, щоб перевершити колишні обмеження для космічних подорожей людини і переселити людство на іншу планету.
10. «Соляріс». Режисер: Стівен Содерберг. 2002 рік
На космічну станцію, яка рухається по орбіті загадкової планети Соляріс, прибуває психолог Кріс Кельвін. Його мета - зрозуміти, що за незрозумілі речі відбуваються з працюючими там вченими. Кріс виявляє, що керівник експедиції і його старий друг загинув за таємничих обставин. А незабаром і сам стикається з силою, що стоїть за межею людського розуміння…
11. «Гравітація». Режисер: Альфонсо Куарон. 2013 рік
Доктор Райан Стоун, блискучий фахівець у галузі медичного інжинірингу, відправляється в свою першу космічну місію під командуванням ветерана астронавтики Метта Ковальські, для якого цей політ - останній перед відставкою. Але в час, здавалося б, рутинної роботи за бортом трапляється катастрофа.
Шаттл знищений, а Стоун і Ковальські залишаються зовсім самі; вони знаходяться в зв'язці один з одним, і все, що вони можуть, - це рухатися по орбіті в абсолютно чорному просторі без усякого зв'язку із Землею і будь-якої надії на порятунок.
12. «WALL-E». Режисер: Ендрю Стентон. 2008 рік
Робот ВАЛЛ · І з року в рік старанно працює на спорожнілій Землі, очищуючи нашу планету від гір сміття, які залишили після себе люди. А зараз вони відлетіли у космос. Він і не уявляє, що зовсім скоро відбудуться неймовірні події, завдяки яким він зустріне друзів, підніметься до зірок і навіть зуміє змінити на краще своїх колишніх господарів, які зовсім забули рідну Землю.
Полетіли!