З 14 по 21 березня в Об’єднаних Арабських Еміратах відбулися Всесвітні Літні Ігри Спеціальної Олімпіади. Збірна команда України була представлена 21 спортсменом з 7 міст України (Житомир, Київ, Кропивницький, Сміла, Горішні Плавні, Червоноград, Миколаїв), які змагалися у 6 дисциплінах: футбол, легка атлетика, спортивна гімнастика, бадмінтон, плавання та плавання у відкритій воді. Першу золоту медаль у скарбничку нашої збірної поклав Андрій Філін, який і розпочав переможну ходу наших атлетів на Олімпіаді. Генеральним партнером Спеціальної Олімпіади в Україні є компанія Coca-Cola Україна за підтримки Фундації Кока-Кола.

Золоті медалі завоювали:

Андрій Філін (плавання) — 1 медаль

Маріанна Ахрарова (художня гімнастика) — 2 медалі

Футбольна жіноча команда — 1 медаль

Анна Сапон (плавання) — 1 медаль

Христина Климова (бадмінтон) — 1 медаль

Срібні медалі:

Маріанна Ахрарова  (художня гімнастика) — 1 медаль

Андрій Філін (плавання) — 1 медаль

Віталій Хованець (плавання у відкритій воді ) – 1 медаль

Катерина Кудрявцева – легка атлетика (біг на 400м) — 1 медаль

Бронзові медалі:

Максим Наливайко (художня гімнастика) — 3 медалі

Ми щиро вітаємо усіх переможців та всіх, хто брав участь у змаганнях! Ви – наша гордість!

Спеціальна Олімпіада (СО) – це міжнародна благодійна організація, що проводить тренування та змагання з 33 видів спорту для дітей та дорослих з відхиленнями у розумовому розвитку по всьому світі. СО була заснована 1968 року сестрою президента США Дж.Кеннеді пані Юніс Кеннеді-Шрайвер і охоплює зараз близько 5 мільйониів спортсменів у 170 країнах світу. Тепер загальновизнано, що систематичне зайняття спортом сприяє покращенню розумової діяльності людей, які мають відхилення у розумовому розвитку. Крім того, СО допомагає соціально адаптуватися у суспільстві, зрозуміти свою гідність та рівність, а членам суспільства – відчути свою відповідальність перед людьми з обмеженими можливостями.

В світі Рух Спеціальної Олімпіади спрямований на створення світу, який приймає та поважає кожну людину незалежно від особливостей її розумового чи фізичного розвитку, – світ інклюзії та взаємної поваги.