Популярний напій зі смаком лимону і лайму «вбраний» у зелене вже понад 50 років. Але, наприклад, в Ірландії шанси Sprite бути поміченим у День Св. Патріка (свято, у якому всі вдягаються в зелений одяг) – мізерні.

Так, як Coca-Cola і Fanta повязані відповідно з червоним та помаранчевим кольорами, Sprite «має права» на зелений від найпершого виходу в світ 1961 року. Зелений був основним кольором Sprite у рекламі, в упаковці, при його просуванні тощо.

«Зелений – це класика і сучасність, він природно свіжий та чистий. Він ніколи не набридає, завжди освіжаючий та прохолоджуючий… точно як Sprite,» - пояснює Ніколь Рієккі, директор глобальної служби дизайну Sprite.

ПрисутністьSprite серед найбільш визнаних світових брендів значною мірою можна пояснити і його особливою зеленою пляшкою. Пізнавана форма пляшки і характерні «ямочки» роблять її однією з найбільш унікальних та привабливих упаковок на ринку. Підтримуючи «лінію зеленого» в усьому – від продажу в магазинах до торгівельного обладнання, від упаковки до реклами – Sprite продовжує будувати те, що гуру дизайну називають цінністю бренду, й тішити своїх прихильників по всьому світі.

Колір року

Зелений – теж гарячий. Інститут кольору Pantone (The Pantone Color Institute) обрав зелений (Смагард 17-5641) кольором 2013 року. «Це найпоширеніший відтінок у природі, людське око бачить більше зеленого, ніж інших кольорів спектру,» – говорить Ліатріс Айзман (Leatrice Eiseman), керівник Інституту кольору Pantone.

У 60-ті роки дизайнери та інженери компанії Coca-Cola провели глибоке дослідження, перш ніж визначитися з дизайном Sprite. Взявши до уваги особливості тари, імідж бренду та цільової аудиторії, художній відділ компанії створив природньо-зелені етикетки, картонні коробки і рекламу для бренду. Десятки проектів базувалися на зеленій пляшці, яку розробили відповідно до таких же технічних вимог, що застосовувалися й до традиційної контурної пляшки Coca-Cola.

Атака з полиць

У 1967 році, в той час як Sprite продовжував нарощувати потужність на ринку і був доступний 85 відсоткам населення США, а також споживачам у 38 інших країнах, команда Sprite звернулася до дизайнерського бюро у Нью-Йорку з проханням розробити новий вигляд та етикетки для повторного випуску вже з новим дизайном. Яка у них була мета? Надати свіжість Sprite і допомогти бренду вирізнитися на полицях магазинів своєю новою зовнішністю. Нова упаковка зявилася на ринку наступного року. Журнал The Coca-Cola Bottlerописав це так: «етюд у контрастних відтінках зеленого» і спрогнозував, що нові дизайни «піднімуть Sprite на небачені досі висоти.

І це справді сталося. Нині Sprite – наш другий найбільший бренд у світі, а у Китаї навіть найпопулярніший серед усіх безалкогольних напоїв.