З початком осені рука сама тягнеться за конспектом, так і кортить знову сісти за парту і гризти граніт науки. І сьогодні це зробити дуже легко, навіть якщо шкільні та студентські роки вже давно позаду. Ми підібрали сім різних варіантів курсів для тих, хто прагне самовдосконалюватись. Вибір за вами!

Школа балету замість фітнесу

Балет – це красиво, чуттєво і емоційно. Тим, хто займався хореографією в дитинстві, знову встати до верстата буде не так складно, але і всім іншим не варто відмовлятися від мрії. На балет беруть всіх бажаючих від 18 років. Звичайний урок в школі балету складається з розігріву, тренувань біля верстата, потім – адажіо і алегро на середині залу. Також невід'ємною частиною занять балету для дорослих є стретчинг. Навіть якщо по закінченню занять вам буде далеко до того, щоб виконати танець вмираючого лебедя, то в будь-якому випадку ви зможете зміцнити м’язи і покращити пластичність.

Наприклад, можна піти у Школу класичного балету Олександра і Наталії Донець.

Діджеїнг для тих, хто обожнює електронну музику

Досить вже відриватися на столичних рейвах, краще спробувати писати свою музику або міксувати улюблені треки. На курсах навчать роботі з популярними сучасними програмами для створення електронної музики, покажуть, як зводити треки, а також розкажуть, як взаємодіяти з різним обладнанням для отримання якісного і цікавого звуку. Жодних обмежень за віком чи освітою не має. Головне – бажання. До речі, і місце проживання теж не перешкода, адже можна записатися на онлайн-курси. Наприклад, у Music Maker

Про сучасне мистецтво доступною мовою

Якщо ви давно мріяли краще розбиратися в сучасному мистецтві, можна, наприклад, піти на лекторій «ПРОСТО ART». Тут обіцяють навчити відрізняти сучасні інсталяції від куп сміття та розбиратись в картинах молодих митців. Щоб зацікавити слухачів, автори курсу вирішили підійти до навчання з гумором, тож розкажуть, чи навмисно Ван Гог відрізав собі вухо, для чого художники використовують яєчну шкаралупу і чому чорний квадрат на полотні коштує мільйони доларів. Також не залишаться без уваги і шедеври класики, що потребують поваги і розсудливого ставлення.


Життя – театр

Читати монологи можна не вдома перед дзеркалом, а зі сцени для справжніх глядачів. А якщо підучитись майстерності сценариста, то вийде навіть написати свою п'єсу і відкрити для себе театральний світ. На курсах акторської майстерності  допоможуть розвинути можливості голосу, тіла, навчать основам пантоміми, імпровізації, вільного танцю, особливостям сценічної мови і дихання, риторики і психології володіння аудиторією. Знайти такі можна, наприклад, в театрі «Чорний квадрат» і «МІСТ».

Медіа-арт і візуальний перформанс

Якщо ви в захваті від хитромудрих інсталяцій і візуальних перформансів на концертах і вечірках, тоді вам напевно цікаво, як же все це створюється. Не так давно в Києві відкрилася незвична школа медіа-арту Blck Box, викладачами в якій стали кращі віджєї столиці. Учасники курсу зможуть відкрити для себе світ візуального мистецтва, оволодіти навичками віджеїнга і вивчити мови програмування, необхідні для створення медіа-арту.

Писати книги

В ваших фантазіях вигадані історії постійно живуть поруч з реальними? Тоді, мабуть, варто спробувати перенести їх на папір та поділитися зі світом. Однак завжди виникає питання, з чого почати. На нього і допоможуть відповісти курси письменницької майстерності Bartleby&Company. Тут навчать писати романи та оповідання, робити якісний художній переклад і навіть оформляти книги, якщо вам захочеться брати участь в процесі створення свого літературного шедевру від початку і до кінця.

Стати програмістом

Насправді, щоб поринути в світ ІТ-технологій, зовсім не обов'язково мати технічну освіту і, адже на курсах можна отримати всі необхідні знання. І перш за все вони допоможуть розібратись, чим саме ви бажаєте займатись, адже світ програмування насправді дуже різноманітний і пропонує сотні різних професій. Знайти подібні курси зарах не важко. Можна, наприклад, спробувати SkillUP.

Фото: pixabay.com