Якщо вдатися до грубих узагальнень то первісні малюнки на стінах печер це приклад першого street art. За великим рахунком будь-який школяр, що псує парту вишкрябуючи на ній своє ім’я цілком манливо майбутній адепт цієї течії .
У сучасному контексті street art широке поняття. Це не лише графіті, а й плакати, постери, трафарети, скульптурні інсталяції. Задача street art більш ширша та глибока, ніж наприклад задача графіті, чи простого тегування  (написання нік-нейму).
Графіті - це доволі егоїстична форма street art, спосіб конкретного самовираження митця, через спосіб подачі та написання тексту, на противагу street art загалом-це такий спосіб взаємодії з міським і, що важливо, громадським простором, який викликає дискусію, задає питання і за своєю суттю наближений до мистецької акції.
Справжній street art  наповнено глибоким соціальним змістом, і акт творчості завжди є зверненням до громадськості.
Наприклад, як гуманістичні роботи французького художника JR, який розміщує великі чорно-білі фотографії у різних куточках світу, від нетрів Парижу до вулиць Камбоджі і дахів потягів що пронизують своїми маршрутами Кенію.


http://www.jr-art.net/

У центрі інсталяцій JR  людські обличчя, виразні очі місцевих жителів, жінок, чиє життя зазвичай маловідоме та незначне.  Своїми фото JR надає їм право голосу, звернення. До навколишнього.
Або, наприклад, вже загально відомі та трохи попсові роботи британського художника Бенксі, які тим не менш своїм соціальним підтекстом збурюють британське товариство.


http://banksy.co.uk/

Якщо говорити про street art в Укарїні, можна назвати декілька імен.
Певне найвідомішими будуть Interesni Kazki, роботи яких можна побачити у різних куточках Києва вже понад десять років. Цей дует завжди вирізняється особливим фантасмагоричним стилем робіт  з великою кількість деталей, та глибоким символізмом.


http://interesnikazki.blogspot.com/

Часто Interesni Kazki, та художників, що працюють з великими монументальними площинами (стінами будинків, наприклад) відносять до муралістів.  Муралізм – це художня течія, яка зародилася у Мексиці протягом 20-60 років ХХ сторіччя. Найвідоміший з її представників є Дієго Рівера. Так як хлопці багато подорожують, то деякі з робіт Interesni Kazki можна побачити в США, Мексиці, Франції, Данії, ЮАР, Индії, Хорватії, Італії, Іспанії та Португалії.
22 вересня мали розпочатися роботи над новим фасадом, першої з двох нових фресок, що мають створити хлопці в рамках Gogolfest.
Наступне ім’я, яке варто згадати Олексій Кіслов, митець що працює у Севастополі.


https://www.flickr.com/photos/kislow/

Однією з останніх його робіт став патріотичний street art «Відродження України» на Андріївському узвозі, який було створено у колаборації з французом Жульеном Малланом, в рамках «Французької весни». Роком раніше Жульен Маллан під час київського фестивалю street art «Muralissіmo» зняв невеличкий фільм «Вуличні ікони» про українських художників, де спілкуючись з ними намагався відкрити для себе джерела їх натхнення та творчої мотивації.
Якщо хочете познайомитися ближче з творцями, та роздивитися їх обличчя варто подивитися це документальне кіно.
Цікаво що на графічних зображаннях усе не закінчується, трапляються поодинокі сплески street art, від художників які не займаються цим великим мистецтвом регулярно, або займаються але в іншій формі.
Висновок, варто просто бути уважним, щоб не пропустити, той «вихід через сувенірну крамничку», і місто підкине багато сюрпризів.
А ось декілька робіт художників  Олексія Приймака та Ars:http://www.priymak.kiev.ua/

http://graffitizone.kiev.ua/gallery/authors/44510?words=10