Нещодавно я зустрів дуже продуктивного і драйвового топ-менеджера та запитав його: «Ти як?» Він на-гора видав мені потік всього, що наразі формує його життя: подорожі, новини бізнесу, зміни у кар’єрі та незліченні заняття його дітей. Це звучало так, немов він має супер напружене, але у той же час сповнене задоволення життя.
Потім я запитав його знову: «А якщо чесно?» І тоді у мить він змінився в обличчі та виплеснув назовні всі реалії свого життя: з постійними стресами, невдачами у намаганні поєднати різні аспекти життя, відчуттям постійного браку часу на просто подумати, пограти з дітьми або ж насолодитися моментом. Зрештою виглядало, немов його графік завжди дуже насичений на відміну від життя, що поступово втрачає смак. Що ще найменш приємно – він, як і багато хто з нас, просто проживає дні, не відчуваючи їх сповна.
Усі ми потрапили на гачок химерних ідеалів супер-чоловіків та супер-жінок, які просто-таки знищують себе, будучи безвідмовними, виділяючи по 4 години на сон та намагаючись встигнути абсолютно все. Наскільки часто вам доводилося чути від людей: «Я надзвичайно заклопотаний зараз!». Та у більшості випадків це більше схоже на спробу додати власної значимості в очах інших.Але насправді це все омана. Такий стиль життя пригнічує нашу здатність мислити та творити. Це те, що стримує надзвичайно здібних та працелюбних людей від досягнення дійсно значних цілей, гідних їхнього потенціалу. Нижче приведу декілька міфів успішних людей, які заважають вам стати насправді успішними.
Rejected
Автор зображення: Wonderferret

Міф №1: Успішні люди кажуть: «Якби я міг пристосуватися, я пристосувався би»
Правда: Насправді успішні люди – нелогічно/надто перебірливі.
Як сказав Уоррен Баффет: «Різниця між успішними і насправді успішними людьми у тому, що насправді успішні люди кажуть «ні» практично всьому».
Як я вже писав в одному уривку для бізнес огляду, це означає, що «не просто кажуть «ні», а цілеспрямовано, навмисно і стратегічно усувають другорядні, непотрібні речі. Не раз на рік в рамках наради з планування, а постійно фокусуючись на головному і спрощуючи неважливе. Не тільки позбавлятися очевидного гаяння часу, але й бути готовими відмовлятися також і від дійсно колосальних можливостей. Очевидно, що мало просто мати сміливість жити за цими принципами, які можливо і відрізняють успішних людей та організації від дійсно успішних. 
No sleep
Автор зображення: Kolby Schnelli 

Міф № 2: Успішні люди сплять по 4 години на добу.
Правда: Дуже успішні люди відпочивають достатньо, тому вони завжди можуть бути на висоті.
К. Андерс Ерікксон – відомий дослідник скрипалів, популяризований Мальколмом Гладуеллом, як «Правило 10000 годин», відкрив, що найкращі скрипалі витратили значно більше часу на практику, ніж просто хороші студенти. Менш відомим є те, що другим важливим фактором диференціації поміж найкращими та просто хорошими скрипалями став власне час, витрачений на сон. Найкращі скрипалі у середньому спали 8,6 годин на добу.
Сhess
Автор зображення: Ultima_Bruce

Міф №3 Успішні люди вважають ігри марною тратою часу
Правда: Дуже успішні люди бачать в іграх потенціал до розкриття креативу
Сер Кен Робінсон, справою життя якого було дослідження творчості у школі, вважав, що замість підсилення творчого потенціалу через гру, школа вбиває його. «Насправді ми заручники певної фаст-фуд моделі освіти, і це спричинює виснаження нашого духовного та енергетичного потенціалу так само, як фаст-фуд руйнує наші фізичні тіла. Адже саме уява – джерело чи не всіх досягнень людства».
Listeners
Автор зображення: Alexander Castelhanos 

Міф №4 Успішні люди – ті, які першими відповідають на запитання
Правда: Дуже успішні люди є вдумливими слухачами
Як кажуть, люди, які забагато говорять частіше за все мають найменше підвалин до розмови. Вдумливі слухачі завжди знають справжні історії. Вони знаходять підказки у тому, що чують. Вони чують більше за те, що було вимовлено.
Сoncentration
Автор зображення: Sebastiaan ter Burg 

Міф №5: Успішні люди фокусуються на процесі змагання
Правда: Дуже успішні люди фокусуються на тому, що у них виходить найліпше
Ларрі Гелвікс – рекордсмен по кількості перемог, в минулому – капітан команди по регбі Хайлендської вищої школи. За 36 років його команда перемогла у 418 іграх, а програла лише 10. Єдине ключове запитання, яке він ставив своїм гравцям звучало так: «Що зараз є найголовнішим?» Він не хотів, аби його гравці відволікалися на те, що робить для перемоги інша команда. Він хотів, щоб вони грали свою власну гру.
Минулого тижня я відвідав Президентську бібліотеку-музей Дж. Кеннеді в Бостоні, штат Массачусетс. В одній з цитат Дж. Кеннеді, що припали мені до уваги, говориться: «Якщо подумати, то ворогом правди частіше за все є не брехня, не хитрощі та нечесність, а міфи – незмінні, переконливі і абсолютно нереалістичні.
Сьогодні міф займає почесне місце в сучасній культурі: це обдаровані енергійні люди, які прагнуть перемоги та популярності. Вони мають бути нагороджені сповна за їхні бажання взяти від життя все, встигнути все та втілити це у реальність. Вони вірять, що робити більше – краще, ніж робити менше. Я називаю цей тип людей «непринципові».
Тим не менш, є новий герой у нашій історії. Він запитує: «А що є дійсно важливим?» та готовий відкинути все інше. Він говорить «ні» менш важливим справам, щоб сповна зануритися у декілька речей, які дійсно мають значення. Це шлях, який вимагає мужності. Він може потребувати компромісу між швидкоплинною популярністю та заслуженим визнанням. Це дає почуття доволі осяжного контролю та навіть радості. Але також здається, що додатковою перевагою такого підходу є те, що він дійсно вирізняє успішних людей від справді успішних.
Це переклад статті Грега МакКеовна (Greg McKeown) на ресурсі Світового економічного форуму agenda.weforum.org. Оригінал статті – за посиланням.