Девід Андреані — справжній шанувальник бренду. Більшу частину свого життя він збирає пам’ятні та спеціальні випуски банок Coca-Cola. В 2015 році Девід навіть ввійшов до Книги рекордів Гіннеса за «Найбільшу в світі колекцію банок безалкогольних напоїв» — на той час в його зібранні було 10 558 банок з-під Coca-Cola.

З тих пір його пристрасть до колекціонування стала ще більш потужною. І сьогодні його колекція нараховує понад 20 000 банок. Насправді, їх так багато, що вдома є можливість виставляти лише 5 000 екземплярів. Решта, знайшли свій притулок у гаражі. Однак, Девід сподівається, що одного дня зможе виправити цю ситуацію.

Так чи інакше, ми не могли не зустрітися з людиною, що має таку неймовірною пристрасть до Coca-Cola. Ми поговорили з Девідом про те, як все починалося і дізналися більш детально про його хобі.

Як я почав колекціонувати

«Я почав збирати банки з-під Coca-Cola, коли мені було десь шість чи сім років. Перші банки — це ті, які мій батько привіз додому зі своїх подорожей за кордоном, особливі дизайнерські екземпляри або маленькі, що видають у літаку».

«Коли я був дитиною, в мене був невеликий дерев’яний демонстраційний стенд із кількома десятками банок. Потім, з часом, їх стало кілька сотень. Зі стрімким розвитком Інтернету та можливістю зв’язатися з іншими серйозними колекціонерами по всьому світу, ця колекція розрослася і тепер в ній тисячі експонатів».

Чому я це люблю

«Причина дуже проста — мені подобаються банки, і я люблю колекціонувати — для мене це справжнє хобі. Коли приходять нові алюмінієві баночки, то для мене наче настає Різдво. Ці відчуття, коли я відкриваю пакунок, — їх неможливо передати у словах! Це просто ейфорія».

Моя колекція розповідає історії

«Я вважаю, що краще збирати пам'ятні баночки та серійні випуски, а не стандартні бляшанки, тому що вони найкрасивіші. У них особливий дизайн і іноді вони випускаються обмеженим тиражем. Але перш за все, кожна банка може розповісти свою власну історію.

«Є банки Coca-Cola, присвячені якійсь події. Наприклад, у мене є екземпляри, присвячені кожним Олімпійським іграм чи Кубку світу, і є експонати, випущені до історичної події, наприклад, до Дня національної річниці якоїсь африканської країни. День незалежності в Ботсвані є прекрасним прикладом такої пам’ятної дати, і цьому присвячена сувенірна баночка».

«У мене є експонати, які розробили спеціально у знак підтримки руху захисту секс-меншин, а також колекції баночок, присвячені спеціальним музичним концертам та фільмам. Усі вони — фантастичні і мають унікальну історію».

Серце колекції

«Золоті баночки — це мої улюблені екземпляри! Вони також є найціннішими. Як можна було б очікувати, найбільш рідкісними є екземполяри, випущені в дуже обмеженій кількості, наприклад, баночки, присвячені відкриттю нового заводу Coca-Cola».

Люди бачать лише чверть моєї колекції

«Моя мрія — це в один день виставити всі мої банки з-під Coca-Cola на демонстраційному стенді, як у музеї, але, на жаль, у мене немає місця, і зараз на полицях вміщується лише близько 5 000 екземплярів. Інші 15 000 наразі не показуються, вони занесені у каталог та зберігаються в гаражі».

Для мене Coca-Cola це більше, ніж бренд

«Для мене особисто, колекціонування банок з-під Coca-Cola — це хобі, і моя колекція постійно зростає. Лише за останній рік я додав до неї близько 1 000 пляшок, і, як очікую, продовжуватиму у такому ж темпі в найближчі роки».

«Мені подобається чудова історія бренду Coca-Cola, що завжди був новатором у багатьох сферах, як у рекламі, так і в маркетингу. Ми навіть не усвідомлюємо, але Coca-Cola — це найпопулярніший напій у світі і друге після “ОК” найуживаніше слово. Як я можу цим не захоплюватися!».