У Національній академії мистецтв України відбулось відкриття виставки арт-проекту SUPERHERO, у якому взяли участь сучасні українські художники Віктор Сидоренко та Валентин Попов. На виставці також представлені роботи легендарного американського художника Мела Рамоса.
Роботи відомих художників у спільній виставці об'єднала тема дослідження культових персонажів. Художники розмірковують над архетипом сучасного героя, виявляючи джерела і взаємозв'язки появи в історії знакових персонажів. Виставку організовано Modernism Gallery (Сан-Франциско, США), Інститутом проблем сучасного мистецтва та Artcult фондом.
У рамках проекту вперше у Києві були представлені роботи легендарного майстра поп-арту – Мела Рамоса. Арт-експерти вносять американського художника до числа найвпливовіших діячів цього напрямку разом із Роєм Ліхтенштейном, Енді Ворголом, Клаусом Ольденбургом і Джеймсом Розенквістом.
На фото: Мел Рамос | Джерело: melramos.com
Віктор Сидоренко – один із лідерів сучасного українського мистецтва, який брав участь в численних проектах за кордоном, зокрема з Йоко Оно та Мариною Абрамович.
На фото: Віктор Сидоренко
Українець Валентин Попов є прикладом художника, який самостійно досягнув успіху та визнання у США. Творчість Попова відображає ідентичність «образо-творення» різних культур. Змішуючи та експериментуючи, художник підводить глядача до несподіваних висновків, надаючи нових значень героям, релігійним образам, символам, міфам та історії.
На фото: Валентин Попов
На відкритті виставки Видавничий партнер проекту – ArtHuss презентував каталог проекту SUPERHERO.
«Що спільного між Бетманом і Леніним? Захід протиставляв Сходу свободу особистої ініціативи. Схід – упорядкованість і служіння суспільству. Незважаючи на ідеологічні відмінності, герої обох цивілізацій схожі багато в чому – втілюють народну віру у мрію та справедливість. Арт-проект SUPERHERO культивує усвідомлене ставлення до феномену героїзації», – розповіла куратор проекту Наталія Шпитковська.
«Створення міфічного образу над-людини, напів-бога прагнуть багато політиків для закріплення своєї абсолютної влади. З іншого боку, бажання "бути героєм" на Заході спонукає до споживання і бездумного наслідування вигаданих теле- і віртуальних героїв. Сучасна людина нещаслива в гонитві за ідеалом, виявляючи в собі недоліки і недосконалості», – зазначив співкуратор проекту Рік Гілберт.
«Ми запропонували для участі у проекті двох художників – Мела Рамоса і Валентина Попова. У поєднанні з роботами Віктора Сидоренка виставка представляє "тривекторний" погляд, допомагає побачити "мультикультурного " героя», – коментує Мартін Мюллер, Modernism Gallery.
«Що стоїть за розумінням популярної культури? У виставці ми досліджуємо вплив мас-медіа на формування образів, які стали невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. У багатьох супергероях глядачі впізнають себе і зможуть усвідомити, який насправді вагомий вплив ці маніпулятивні образи здійснюють на нашу підсвідомість», – підкреслила Лілія Тіппеттс, арт-директор проекту, арт-консультант, Монако.
На фото: Лілія Тіппеттс та Наталія Шпитковська
Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, зинзу!
БІЛЬШЕ ІСТОРІЙ НА JOURNEY
-
Як
Coca-Cola допомагає ставати більш усвідомленим: на прикладі проектів в Україні - Подобається Грета Тунберг? Ось ще декілька крутих еко-активістів, яких варто знати
- Coca-Cola отримала найвищі відзнаки міжнародного дегустаційного конкурсу
- Що справді означає любити свою країну?
- Coca-Cola та батько Різдва: історія Санта Клауса від Хаддона Сандблома