У Національній академії мистецтв України відбулось відкриття виставки арт-проекту SUPERHERO, у якому взяли участь сучасні українські художники Віктор Сидоренко та Валентин Попов. На виставці також представлені роботи легендарного американського художника Мела Рамоса.

Роботи відомих художників у спільній виставці об'єднала тема дослідження культових персонажів. Художники розмірковують над архетипом сучасного героя, виявляючи джерела і взаємозв'язки появи в історії знакових персонажів. Виставку організовано Modernism Gallery (Сан-Франциско, США), Інститутом проблем сучасного мистецтва та Artcult фондом.

У рамках проекту вперше у Києві були представлені роботи легендарного майстра поп-арту – Мела Рамоса. Арт-експерти вносять американського художника до числа найвпливовіших діячів цього напрямку разом із Роєм Ліхтенштейном, Енді Ворголом, Клаусом Ольденбургом і Джеймсом Розенквістом.

Мел Рамос

На фото: Мел Рамос | Джерело: melramos.com

Герої Рамоса – суперзірки з ідеальною зовнішністю. Художник показує, як використання еротичних образів у поєднанні з популярними брендами пробуджує бажання володіти предметами масового вжитку.

Віктор Сидоренко – один із лідерів сучасного українського мистецтва, який брав участь в численних проектах за кордоном, зокрема з Йоко Оно та Мариною Абрамович.

Віктор Сидоренко

На фото: Віктор Сидоренко

Герой Віктора Сидоренка нагадує в'язня платонівської печери, який мріє про недосяжні виміри та необмежені можливості. Такий супергерой-двійник демонструє прагнення кожного з нас віднайти себе у буденній реальності.

Українець Валентин Попов є прикладом художника, який самостійно досягнув успіху та визнання у США. Творчість Попова відображає ідентичність «образо-творення» різних культур. Змішуючи та експериментуючи, художник підводить глядача до несподіваних висновків, надаючи нових значень героям, релігійним образам, символам, міфам та історії.

Валентин Попов

На фото: Валентин Попов

Спеціально для SUPERHERO партнер проекту – простір XXWHYISM у колаборації з художниками-учасниками виставки створить лінію лімітованих футболок, які будуть ексклюзивно представлені в XXWHYISM.

На відкритті виставки Видавничий партнер проекту – ArtHuss презентував каталог проекту SUPERHERO.

«Що спільного між Бетманом і Леніним? Захід протиставляв Сходу свободу особистої ініціативи. Схід – упорядкованість і служіння суспільству. Незважаючи на ідеологічні відмінності, герої обох цивілізацій схожі багато в чому – втілюють народну віру у мрію та справедливість. Арт-проект SUPERHERO культивує усвідомлене ставлення до феномену героїзації», – розповіла куратор проекту Наталія Шпитковська.

«Створення міфічного образу над-людини, напів-бога прагнуть багато політиків для закріплення своєї абсолютної влади. З іншого боку, бажання "бути героєм" на Заході спонукає до споживання і бездумного наслідування вигаданих теле- і віртуальних героїв. Сучасна людина нещаслива в гонитві за ідеалом, виявляючи в собі недоліки і недосконалості», – зазначив співкуратор проекту Рік Гілберт.

«Ми запропонували для участі у проекті двох художників – Мела Рамоса і Валентина Попова. У поєднанні з роботами Віктора Сидоренка  виставка представляє "тривекторний" погляд, допомагає побачити "мультикультурного " героя», – коментує Мартін Мюллер, Modernism Gallery.

«Що стоїть за розумінням популярної культури? У виставці ми досліджуємо вплив мас-медіа на формування образів, які стали невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. У багатьох супергероях глядачі впізнають себе і зможуть усвідомити, який насправді вагомий вплив ці маніпулятивні образи здійснюють на нашу підсвідомість», – підкреслила Лілія Тіппеттс, арт-директор проекту, арт-консультант, Монако.

Лілія Тіппеттс та Наталія Шпитковська

На фото: Лілія Тіппеттс та Наталія Шпитковська

«Ми готуємо не просто виставку, ми об'єднали мультинаціональну команду з метою найповніше розкрити тему. Результати нашої роботи будуть представлені на відкритті, в каталозі, над яким працює відомий арт-критик Рік Гілберт із США», – зазначила Алла Шереметьєва, засновник Artcult фонду.

Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, зинзу!