Залишилось кілька днів до найромантичнішого свята у світі — Дня святого Валентина. Українці з задоволенням перейняли таку кльову традицію — святкувати день кохання. Його відзначають всі, хто кохає і кого кохають, і ті, кому просто хочеться що-небудь відсвяткувати :)
У кожній країні є свої цікаві традиції і звичаї, присвячені цьому дню.
Ми розповімо вам про традиції країни вранішнього сонця — Японії. Можливо, дещо ви зможете взяти собі на замітку!

japan

Традиція святкувати цей день в Японії досить молода, їй приблизно 60 років. У 50-х роках минулого століття, після того, як західна культура та традиції увірвалися до світу консервативних японців, вони з радістю перейняли це свято. 

Якщо порівнювати наше свято з японським, то подарунки в Японії дарує дівчина. Перш за все, хлопцям дарують шоколад, який японці чітко розділяють на два види. Є шоколад «Гірі» (giri-choco)  — це «обов'язковий шоколад», і дарують його братам, колегам, друзям, а є шоколад «Хонмей» (hon-mei) – «шоколад з перевагами», який можна подарувати тільки коханому чоловікові. Нерідко такий шоколад виготовляється індивідуально. Японці, які отримують його в подарунок, просто щасливі.

Така традиція склалася завдяки одному підприємцю, який до 14 лютого випустив багато шоколадних солодощів у вигляді серця з написом — 14 лютого. Японські дівчата дуже сором'язливі, але в цей день вони знаходять сміливість і можуть першими зізнатися в коханні. Саме це призвело до великої популярності свята.

Так, у багатьох торгових центрах і магазинах на початку лютого відкривається «рожевий» відділ з подарунками до Дня святого Валентина, де можна знайти унікальні шоколадні вироби, сувеніри та прикраси. 13 лютого в таких магазинах настає пік відвідуваності, адже за день розпочнеться свято всіх закоханих. Кажуть, що левова частка шоколаду, проданого за рік, реалізується саме в лютому.

В Японії є і друге свято для закоханих, що святкується через місяць після 14 лютого, тобто 14 березня – «Білий день», коли хлопці дарують дівчатам білий шоколад. Завдяки таким святам в Японії з'явилося нове поняття «шоколад боргу», що символізує гарне ставлення і прихильність до іншої людини.

Свою роль у популярності дня закоханих зіграла і психологічна особливість японської нації - у вираженні своїх почуттів японці надзвичайно сором'язливі. Також місцева соціальна система влаштована таким чином, що в більшості випадків подарунки японці роблять із почуття обов’язку. А 14 лютого про свої ніжні почуття можна оголосити, не кажучи ані слова!