Coca-Cola Zero запускаєтсья в Україні, тож треба знайомитися ближче. Тим більш, її історія досить багата та цікава. Розповідаємо детальніше, з чого все починалося та як кола без цукру стала такою популярною.

Історія Coca-Cola Zero розпочалася в червні 2005 року. Це був найуспішніший запуск нового продукту з часів Diet Coke у 1982 році.

Хоча витоки Coke Zero можна простежити ще у кінці 1990-х років, коли розпочався пошук Coca-Cola без калорій нового покоління. У портфелі брендів не вистачало як раз напою для молодих чоловіків, які прагнули оригінального смаку Coca-Cola, але без калорій. Напою, який вони могли би вважати своїм.

Саме це і запропонувала Coke Zero. У 2007 році медіакомпанія AOL назвала її другим найгарячішим продуктом року після iPhone.

Ось кілька цікавих фактів про Coke Zero:

Команда Coca-Cola витратила роки на тестування і пропрацювання формули Zero.

Швидкість, звісно, важила багато, але отримання правильного продукту й прорив у технологіях смаку – важливіші. Більш рання версія Coke Zero була запущена в Скандинавських країнах як Coca-Cola Light у 2001 році. 

Деякі з перших пляшок Coke Zero були продані на eBay у квітні 2005 року

За кілька місяців до офіційного запуску в США лімітований випуск Coke Zero продали на інтернет-аукціоні, а виручені кошти витратили на благодійність.

Перед запуском Zero була представлена кола під назвою C2 з меншим вмістом калорій

Напій, що містив удвічі менше цукру та калорій, ніж звичайна Coca-Cola, був уперше представлений у Японії, а згодом запущений у США. C2 зрештою не став дуже популярним, але зіграв роль трампліну для Zero.

Coke Zero вперше випустили в США в білій упаковці

У 2005 році Coca-Cola Zero запустилася в США у білих банках: так вона виділялася на полицях магазинів. Це дещо сплутало споживачів, бо чоловіки сприймали напій як жіночий. Тоді вирішили, що Zero потрібен більш мужній вигляд.

Вперше чорна упаковка Coke Zero з’явилася в Новій Зеландії

Через кілька місяців після запуску в США Coca-Cola South Pacific представила Coke Zero в чорних банках. Тут у першу чергу апелювали до любителів усього чорного та до національної збірної з регбі в Новій Зеландії. Команда представила білі та чорні банки, а споживачі голосували за фаворита. Чорні перемогли.

Але упаковкою все не закінчилося. Австралія провела потужну рекламну кампанію. Об’єми продажу перевищили очікування, тому в США вирішили також почати використовувати чорну упаковку. А Zero отримав свій слоган: “Справжній смак Coca-Cola та нуль калорій”.

Реклама з гумором зіграла важливу роль в успіху Zero

У 2006 році вийшла серія реклами під назвою “Адвокати”. У роликах розігрувалися сценки, в яких адвокати классичної Coca-Cola хотіли судитися з Coke Zero через те, що її смак надто схожий на традиційний. Це був справжній хіт.

Бренд наробив шуму під час Супербоула...

Реклама, що була випущена до цієї фінальної гри в 2009 році, обігрувала сюжет однієї з найвідоміших реклам Coca-Cola – з Мін Джо Гріном.

Бренд також будував маркетингову кампанію довкола інших спортивних активностей, наприклад, перегонів спортивних авто NASCAR, а також в принципі довкола пристрасті споживачів до ігор чи танців.

На екрані

Coke Zero співпрацювала з декільками фільмами-хітами. Серед них, наприклад, “Трон: Спадок” (2010), “Квант милосердя” (2011) і “Місія нездійсненна – Протокол Фантом” (2011).

Також рекламна кампанія Zero була прив'язана до відомого  пригодницького фільму 2009 року “Аватар”.  

Онлайн

Бренд використовував соціальні медіа для розширення спільноти своїх шанувальників та їх розваги. Наприклад, у 2010 році додаток Zero у Facebook допомагав фанам сторінки шукати схожих на них людей по всьому світу. А в 2013 році зробили Coke Zero Sweater Generator, який допомагав шанувальникам створювати власний дизайн светрів. А для сотні участникі ці светри потім виготовили.

У 2012 році бренд випустив вірусне відео, приурочене до виходу нового фільму про Джеймса Бонда Skyfall. Бренд “пробуджував” агентів 007 у нічого не підозрюючих пасажирів поїзда, даючи їм змогу виграти квитки на цей фільм.

Та за допомогою незвичайного білборду на грі NCAA у 2015 році

Величезний “питний білборд” давав змогу фанам баскетбольної команди коледжу насолодитися напоєм прямо на місці. Охолоджена Coke Zero наливалася з контурної пляшки через довгу трубку.