Нещодавно ми написали текст про відомі мелодії з реклами Coca-Cola, які стали хітами. На історії створення однієї з них вирішили зупинитися навіть детальніше. Отже, розповідаємо, як створювалася відома реклама з піснею I'd Like to Buy the World a Coke.

Виникнення ідеї

Історія цього ролика розпочалася 18 січня 1971 року з лондонського туману.

Білл Бакер, креативний директор компанії Coca-Cola у рекламному агентстві McCann Erickson, летів з Нью-Йорка до Лондона, щоб зустрітися з Біллі Девісом, що відповідав за музику бренду. Разом з двома авторами пісень Роджером Куком та Роджером Грінуеєм вони планивали написати рекламу для радіо. Голосом мав стати популярний тоді британський гурт New Seekers.

Сильний туман у Лондоні змусив літак приземлитися в Ірландії. Багато пасажирів лишилися ночувати в аеропорту, звісно, вони були незадоволені. Але на ранок Білл побачив цих подорожуючих у кафе аеропорту, і хоч до того вони були дуже розгніваними, але тепер вже спілкувалися, розповідали один одному цікаві історії, сміялися, а ще ділилися їжею та передавали пляшку Coca-Cola.

"У той момент я побачив пляшку Coca-Cola в абсолютно новому світлі ... вона стала більше ніж напоєм, який освіжає сто мільйонів людей на день майже в кожному куточку планети. І пропозиція випити Coca-Cola звучала для мене не просто як запрошення зробити паузу та освіжитися, це був такий спосіб підтримати спілкування в компанії. Я усвідомив, що так відбувається всюди, але зрозумів це саме тут в Ірландії”, − згадує Білл. − “У цьому і була головна ідея: показати Coca-Cola не просто як напій, а як те, що об’єднує людей та народи”.

Коли він нарешті прибув до Лондона, то розповів Біллі Девісу та Роджеру Куку, що він бачив в аеропорту. Після того, як він озвучив ідею про бажання придбати кожному в цьому світі пляшечку Coca-Cola, Девіс запитав, у чому проблема з цим твердженням.

Білл погодився, що якби він мав змогу зробити щось для всіх у цьому світі, в першу чергу він дарував би їм не напій.

“Спочатку я б купив усім будинок та розділив би з ними любов і мир”, − сказав він.

Бакер погодився, що тепер це звучить добре, із цим вже можна працювати та навіть вписати Coca-Cola у цю концепцію.

Процес створення

Кук та Грінуей записали мелодію ще до цієї історії, назвали її "Mom, True Love, and Apple Pie. Бекеру вона сподобалася, тож саме її він порадив використати для майбутньої пісні “I'd Like to Buy the World a Coke”.

Уже за кілька днів випустили готовий рекламний джингл. Після ротації на радіо Девісу почати телефонувати його знайомі діджеї та розповідати, що їх просять зіграти цей трек, наче це був справжній хіт. Вони порадили зробити запис повної версії пісні.

Бекер зібрав свою творчу команду, щоб працювати уже над візуальною концепцією для цієї пісні. Зупинилися на ідеї, яку назвали “Перший Об'єднаний Хор Світу. Суть була в тому, щоб молоді люди з різних країн всі разом співали цю пісню, стоячи на пагорбі.

Зйомку планували в Британії, але через три дні безперервного дощу усе перенесли до Риму. Довелося набирати нових людей на роль участників хору. Але знову почався дощ. Тож у результаті відзняти потрібний метеріал вдалося не одразу.

Історія успіху

500 людей для зйомки знайшли в римських школах та посольствах. А на головну роль взяли дівчину-гувернантку, яку зустріли на одній з площ Риму під час прогулянки з дитиною.

Відеореклама  I'd Like to Buy the World a Coke була випущена влітку 1971 року й одразу знайшла відгук у серцях глядачів. Компанія Coca-Cola отримала більша ста тисяч листів про неї, а слухачі благали радіостанції поставити цю пісню.

Нова версія

Девіс хотів записати цю пісню з групою New Seekers, але група не знайшла часу. Тоді він записав її разом із студійним співакам, що назвали себе The Hillside Singers. Через два тижні пісня вже стала хітом. Тоді вже New Seekers знайшли час та зробили свою версію “I'd Like to Teach the World to Sing (in Perfect Harmony)”. Зрештою пісня розійшлася по всьому світу та була записана на багатьох мовах.

Перші 80 000$, зароблених завдяки цій пісні, компанія пожертвувала фонду UNICEF. Рекламний ролик визнали одним із найуспішнішим за всю історію.

І навіть через стільки років після того лондонського туману Coca-Cola все ще більше, ніж напій. Це те, що об’єднує людей у всьому світі.