Воркаут – скільки чарівності у цьому слові. Взагалі-то, для більшості наших співгромадян – ніскільки. Культура, що в буквальному сенсі «тримається на плечах» таких видатних колективів, як Bar-barians, Bar Starz та Bartendaz, поки що пересічному українцю практично невідома. Але саме зараз – час коли цей здоровий та безперечно крутий напрям починає стрімко розвиватися.

То що ж таке воркаут? 


У буквальному перекладі з англійської workout – це просто тренування (будь-яке), але у нас під цим словом найчастіше розуміють street workout – тренування з використанням ваги власного тіла, застосовуючи снаряди, які легко знайти у кожному другому дворі. Базовим снарядом для вуличного воркаутингу є турнік. Це пов’язано з його універсальністю для розвитку саме тих груп м’язів, що необхідні для виконання більшості «вуличних» вправ та трюків. А ще – із величезною кількістю вправ, які можна виконувати на цьому, на перший погляд, примітивному снаряді.

Люди з іншої планети

Якщо ще вчора імена Hannibal for King чи Зеф Закавеллі ні про що вам не говорили, а сьогодні ви мали радість побачити цих кремезних чолов’яг на YouTube, не лякайтесь. Колись вони теж нічого не вміли і вихідні умови у багатьох зірок воркауту були значно гіршими, ніж сьогодні у звичайного українця. Тож не ставтеся до стріт-воркаутерів як до людей з іншої планети, адже саме зі скрутних життєвих обставин виникла культура вуличного спорту, де в якості снаряду може використовуватися «обладнання» будь-якого стандартного подвір’я.  Дивіться і надихайтесь!

Can I play, daddy? 

Отже, ви зібрали всю свою рішучість, вийшли на вулицю і тепер стоїте, сумно позираючи на іржаву палицю на висоті двох метрів над землею. З кожною секундою вона все менше схожа на затерті до блиску снаряди з відео, та і ви чомусь досі не стали зразком фізичної форми. Не вагайтеся. Найскладніше – почати. Тримайте декілька базових правил workout-тренування: 
Workout_2
Джерело зображення: commons.wikimedia.org

  • Користуйтеся чужим досвідом
Не варто виконувати вправи, навіть базові, на власний розсуд. У кращому випадку ви будете дуже довго йти до мети, а в гіршому – отримаєте небажану травму на світанку своєї воркаут-кар’єри. Не полінуйтеся провести кілька годин за переглядом базових вправ на Youtube – згодом ваше тіло буде вам вдячне.

  • Харчуйтеся правильно
Воркаутинг не потребує від своїх адептів  дотримуватися жорсткої дієти чи приймати якісь специфічні препарати. Проте варто виключити зі свого раціону фаст-фуд, алкоголь та надмірне споживання солодощів. При цьому треба пам’ятати, що відтепер тілу знадобиться «матеріал» для підтримки нових можливостей, а отже м’ясо, натуральні молочні продукти, а також овочі та фрукти мають стати вашими супутниками надовго.

  • Робіть те, до чого готові
Якщо раніше турнік не був щоденним атрибутом вашого дозвілля, почніть із загального укріплення організму – відтискайтеся, присідайте, робіть вправи для розвитку еластичності суглобів. Приділіть цьому декілька тижнів, доки не відчуєте достатньо сил для початку експериментів. І навіть роблячи перші кроки в якості стріт-воркаутера зосередьтеся на вивченні базових елементів. Тільки навчившись спокійно та впевнено виконувати підтягування різними хватами та різноманітні виходи, ви зможете перейти до більш складних фігур без ризику отримання травми. 
Workout_3
Джерело зображення: commons.wikimedia.org

  • Відпочивайте
Як тільки ви відчуєте перші успіхи та побачите, що межа ваших фізичних можливостей трохи «зсунулася», вам захочеться займатися ще і ще. Це природнє бажання, проте враховуйте, що для повноцінного розвитку м’язів треба регулярно відпочивати. Не варто виконувати вправи з останніх сил чи робити більше підходів на день, ніж дозволяє ваша поточна програма. Тільки планомірна робота і достатня кількість часу на відновлення дозволить вам ефективно рухатися вперед.
  • Майте страховку
Стріт-воркаут – командний спорт. Це атмосфера підтримки, постійного навчання, дружніх змагань і бажання бути краще. Це не означає, що самому займатися не можна. Але вивчаючи базові елементи чи намагаючись зробити трюк, який вам погано вдається, переконайтеся що поряд з вами є надійний супутник, який підстрахує і відкрито вкаже на помилки. 
  • Займайтеся системно
Спорт, навіть непрофесійний – це ще й праця. Чим швидше ви переконаєте себе, що для справжніх змін треба наполегливо займатись щодня – тим більш вражаючими та приємними будуть результати. Перші декілька тижнів будуть важкими, але згодом ви здивовано зрозумієте, що тренування додає вам сил, а не забирає їх.

Сильні духом

Мотивація – це наріжний камінь воркаунтингу, його суть. Досягати вражаючих результатів без спортзалу, без тренера, «створити» з нічого власне тіло та загартувати свій дух – непросто, проте якщо це виявиться вам під силу, ці досягнення змінять вас і назавжди відкарбуються гідними рисами у вашому характері. Від перемог сама тільки користь, особливо – від перемог над собою. Тож шукайте в собі сили, експериментуйте і дивуйте світ навколо!