Автобіографія відомої людини завжди викликає цікавість у читача. Така книга – це насамперед можливість навчитися новому, чужій мудрості та спробувати зрозуміти, як ця людина долала труднощі та дійшла до високого рівня майстерності у своїй справі. Ми обрали 3 автобіографії, написані талановитими, цілеспрямованими та шановними жінками, бо вважаємо, що вони можуть надихнути тебе прожити наступний рік і виконати всі свої бажання. До речі, кожна з цих книжок може стати відмінним подарунком для дівчини чи жінки, яка на шляху до великих досягнень у 2019 році.

Марина Абрамович «Пройти крізь стіни»

Абрамович живе мистецтвом вже декілька десятирічь. За цей час вона вивела напрямок арт-перформансу на новий рівень. Її проекти «Ритм 0», «Балканське барокко», «Відносини у просторі», «У присутності митця» викликають повний спектр емоцій – від гніву до сприйняття та кохання. У своїй автобіографії художниця не змінила собі – вона так само провокує, але у формі монологу. Абрамович відверто розказує про своє життя та сприйняття світу. «Пройти крізь стіни» – це альтернативний погляд на такі поняття, як «страх», «зневірення», «кохання», «відносини», викладені у 3 частинах книги. Головне, чому навчає ця книга, – бути вірним самому собі та завжди обирати свій шлях.

Джерело: Видавництво Penguin

Ада Роговцева «Свідоцтво про життя»

Ада Миколаївна стала не просто зіркою на українському просторі, але уособленням Людини та Матері. Багато років вона писала свою автобіографію, в якій відверто, але з повагою та тактом розповідає про людей, які її виховали, допомогли їй вибудуватися як людині та актрисі. На нашу думки, ця книжка – про повагу та родину. Читаєш це видання, і серце наповнюється теплом, а розум – мудрістю. Пані Роговцева простою мовою говорить про важливі речі: триматися за близьких людей, не забувати про подяку, приймати свою долю, але не жалітися, бути відкритим новому та підтримувати тих, кому гірше за тебе. І кохати – свою країну, справу, життя, рідних, себе. На нашу думку, 90% життєвих принципів народної артистки варто перейняти кожному, хто хоче не просто досягти успіху, але залишитися людиною.

Джерело: Видавництво Книги ХХІ

Гілларі Клінтон «Важкі рішення»

Пані Клінтон віднайшла ідеальну назву, яка повністю співпадає з тим, про що йдеться у книзі. Ця автобіографія присвячена рокам, які Гілларі Клінтон провела на посаді керівника Державного департаменту США та тим складним випробуванням та ситуації, через які їй довелося пройти не просто самій, але разом з країною. Нагадаємо, що Гілларі відповідали за зовнішньополітичні відносини США. Певні відверті вислови Клінтон про інших відомих політичних діячів можуть здатися занадто категоричними та жорсткими, але вона завжди аргументує свої слова. Прочитавши цю книгу, дивишся й на власні рішення по-іншому – починаєш більше розміркувати про наслідки та відповідальність, а також з більшою повагою ставитися до … керування власним часом та самодисципліни. Адже пані Клінтон доводилося балансувати всі сторони власного життя – не тільки як діяча найвищого ешелону влади, але й як матері та звичайної жінки з власними слабкостями та бажаннями.

Джерело: Видавництво Наш Формат

Яку б книжку ви не обрали, пам’ятайте, що всі великі досягнення стоять на 3 стовпах: віра в себе, планування та … роботи, роботи, роботи!