Книги, які стали лідерами продажу, безумовно заслуговують на нашу увагу. Серед бестселерів останніх років як сильні романи, які хочеться перечитувати, так і модні книжки, про які через десяток років ніхто не згадає.

Ден Браун «Код да Вінчі»

Ден Браун «Код да Вінчі»

Джерело: bookclub.ua

Професор з Гарварда Роберт Ленгдон вирушає в Париж, щоб допомогти розслідувати таємничу смерть куратора Лувру. Але по ходу розслідування Роберт розгадує страшну «таємницю» Ісуса Христа і Марії Магдалини. Виявляється, вони були одружені, але церква приховувала цей факт.

Тоді, в 2003-му, соромно було не прочитати цей роман. Було продано понад 81 млн. копій книги. Зараз сюжет «Коду» мало хто пам'ятає та й навряд чи книгу перечитуватимуть.

І все ж колишній вчитель Ден Браун виявився здібним підприємцем. Він написав продовження «Коду да Вінчі» – «Ангели і Демони» та «Втрачений символ», які також увійшли у ТОП-20 найбільш продаваних романів XXI століття.

Джоан Роулінг «Гаррі Поттер і Напівкровний Принц»

Джоан Роулінг «Гаррі Поттер і Напівкровний Принц»

Джерело: ababahalamaha.com.ua

Буквально на п'яти Брауну наступає його колега – теж колишня вчителька Роулінг. Її романи про пригоди маленького чарівника Гаррі Поттера та його друзів просто завоювали весь світ.

Найбільш продаваним став «Гаррі Поттер і Напівкровний Принц» – 65 млн. копій. Найменше купували останній роман «Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії» – 50 млн. примірників. Справа в тому, що хакери виклали роман у мережу, і багато людей прочитали його безкоштовно. Всі інші книги Роулінг купувалися приблизно однаково.

До речі, цього літа письменниця видала нову книгу «Гаррі Поттер і Прокляте Дитя». За перший тиждень було продано 847,9 тис. примірників.

Е. Л. Джеймс «П'ятдесят Відтінків Сірого»

Е. Л. Джеймс «П'ятдесят Відтінків Сірого»

Джерело: timeinc.net

У певний проміжок часу творіння починаючої авторки Е. Л. Джеймс обігнало на amazon.com серію романів про Гаррі Поттера. Проте ненадовго. За 2011 рік продано 31 млн. копій.

Еротичний бестселер назвали «порно для домогосподарок». Це історія про те, як мільйонер Крістіан Грей спокусив наївну юну журналістку Анастейшу, домішуючи до сексу відтінки болю.

Дивно, що і книгу, і фільм усі лають. Але це не завадило їм зібрати досить хорошу касу.

Рік Уоррен «Цілеспрямоване Життя»

Рік Уоррен «Цілеспрямоване Життя»

Джерело: lifter.com.ua

Пастор і засновник церкви «Седдлбек» пропонує людям свій рецепт духовного пошуку. Рік Уорен за 40 днів обіцяє людям повне духовне перезавантаження, відчуття щастя, відповідь на питання: «Навіщо я тут?» та повне умиротворення. Важко усвідомити, але ця документальна книжка зуміла розійтися світом у кількості 30,1 млн. копій.

Стіг Ларссон «Дівчина з Тату Дракона»

Стіг Ларссон «Дівчина з тату дракона»

Джерело: wikipedia.org | Автор: Norstedts Förlag, Peter Mendelsund

Поява цього роману можна порівняти хіба що з вірусом. За 2005 рік було продано 30 млн. копій.

Журналіст Стіг Ларссон розповів неймовірно захоплюючу історію іншого журналіста, Мікаеля Блумквіста, а також його «напарника» – хакерши Лісбет Саландер. Забути Лісбет і її історію майже неможливо.

Два наступних романи Ларссона також мали величезну армію прихильників, але в списки бестселерів так і не попали. Їх здебільшого скачували з Інтернету.

Сюзанна Коллінз «Голодні Ігри»

Сюзанна Коллінз «Голодні Ігри»

Джерело: knig.org.ua

Дика і страшна історія про реаліті-шоу на виживання зібрала приголомшливу касу. Кілька молодих людей в постапокаліптичному світі стають учасниками нелюдського шоу, де б'ються не на життя, а не смерть в самому сенсі цього слова. Згодом шоу переростає в повстання бідних проти багатих.

У 2008 році продали 23 млн. копій роману.

Вільям Пол Янг «Хижа»

Вільям Пол Янг «Хижа»

Джерело: maranatha.com.ua

Зворушлива і сильна історія про те, як батько втрачає свою дитину. Мак йде в ліс зі своєю дочкою, і малятко безслідно зникає. Пізніше в лісовій хатині знаходять неспростовні докази загибелі дівчинки. Але через 4 роки Мак отримує лист від Господа з порадою повернутися в ту саму лісову хижу.

Цікаво, що 26 видавництв відмовилися публікувати роман, а 27е зробило це за рахунок автора. В результаті Янг став мільйонером. У 2007му книжка стала хітом продажів, розійшовшись в кількості 21 млн. копій.

Джерело: dom.goodhouse.com.ua

Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, знизу!