Кіно – це маленьке життя. Передивляючись чудові стрічки про пригоди і подорожі ми ніби переносимося туди і проживаємо дві години, дивлячись на світ очима кіногероя, переживаючи його падіння та злети. І після фільму у нашій душі залишаються клаптики вражень кіногероя і краплини його життєвої мудрості. Ми зібрали для вас вісім фільмів, після яких ви станете більш мудрим та досвіченим мандрівником (або просто приємно проведете час :)

1. Євротур

eurotrip

Ти міг дивитися цю стрічку мільйон разів, але обов’язково передивишся ще раз, адже це стрічка про Пригоди з великої літери. Кожен з нас, навіть найсерйозніші та найпедантичніші мріють летіти назустріч коханню з найкращими друзями, по дорозі відвідуючи омріяні міста Європи і потрапляючи у чудернацькі ситуації. До того ж, цей фільм – мабуть, найбільша збірка стереотипів про різні країни світу :)

2. Щоденник мотоцикліста

los-diarios-de-motocicleta

Режисер Волтер Саллес дарує глядачам неймовірну можливість поглянути на іншого Че Гевару – не видатного революціонера, а звичайного латиноамериканського хлопця. 23-річний Ернесто разом зі своїм другом Альберто Гранадо вирушає у неймовірну подорож Південною Америкою на мотоциклі у пошуках розваг і роботи у Перу. Подорож довжиною більш ніж 8000 кілометрів змінила уявлення хлопців про свій рідний край, людей і життя в цілому.

3. Опівночі у Парижі

midnight-in-paris

Вуді Аллен вміє не тільки щиро і віддано закохуватися у міста, але й закохувати у них своїх глядачів :) «Опівночі у Парижі» розповідає фантастичну історію про мандрівку у просторі і часі, у який знайшлося місце і для видатних письменників, поетів і художників, і для танців під музику фантастичного Коула Портера, і, звичайно, для кохання.

4. Їсти. Молитися. Кохати.

eat-pray-love

Подорож до справжньої себе стає набагато приємнішою, якщо поєднати її з фізичною подорожжю до теплих країв – доводить власним прикладом героїня фільму Ліз Гілберт. Дуже щира казка, сповнена італійських ароматів, прикрашена індійськими розкошами і з вітерцем солоного океану поблизу Балі є майже готовим маршрутом до щастя для дівчат, які готові вилетіти з зони комфорту і відкрити серце для нових вражень.

5. Поїзд на Дарджилінг

darjeeling-limited

Теплий, повний стильних дрібничок та прекрасних камео, фільм Уеса Андерсона розповідає дивовижну історію подорожі до єдиної сім’ї. Три брати, які не бачили один одного з моменту похорон батька, вирушають  індійськими шляхами на пошуки матері. На шляху до монастиря, у якому вона проживає, вони навчаються спілкуватися один з одним знову, згадують минулі пригоди та досягають просвітлення, кожний по-своєму.

6. Траса 60

interstate-60

Головний герой має все: прекрасну дівчину, блискуче майбутнє, і новенький кабріолет BMW, подарований батьком. На цьому кабріолеті він і вирушає відвезти таємничий пакунок трасою 60 у компанії таємничого пана О. Б. Ґранта. А дорогою отримує більше ніж просто нових знайомих і яскраві враження – Ніл знаходить сенс життя. Є ще одна пікантна дрібничка: траси 60 немає на карті Америки :)

7. Тепер я йду у дику далечінь

into-the-wild

Блискуча режисерська робота Шона Пенна розповідає історію справжнього дауншифтера – головний герой, Крістофер Маккендлесс відкидає усі блага цивілізації, роздає свої гроші і вирушає у дорогу, змінивши ім’я на Олександр Суперволоцюга. Після мандрів США і Мексикою, герої знаходить спокій на Алясці. Цей фільм розповідає про те, що деякі подорожі потребують ретельної підготовки та залізних нервів, адже кожна помилка може стати фатальною.

8. Сім років у Тибеті

7-years-in-tibet

Офіцер Генріх Харрер відправляється підкорювати найнеприступніший пік у Гімалаях. Однак його шлях складніший, ніж він міг уявити: подолавши небезпеку, вирвавшись з полону, блукаючи скелями, він знаходить тибетське місто Лхаса. У священному місті на нього чекає сім особливих років самопізнання та розмов з юним Далай Ламою, що назавжди змінять його життя.