Вважаєш, що ти багато чого вже бачив в Україні і можеш з легкістю розпізнати її краєвиди? Однак опинившись в деяких її місцях, ти навіть і не здогадався би, що це наша країна. Такою незвичною і загадковою може бути вона. Пропонуємо тобі відвідати зарубіжжя, не перетинаючи кордонів України.

Чернігівська Швейцарія

Серед рівнин Чернігівщини, вкритих лісом, можна побачити мініатюрну гірську країну з пагорбами і озерами, уподобаними лебедями. Це «Тростянець» ‒ один з найбільших штучно-створених дендропарків України. Кажуть, що Скоропадський, розпочинавши будівництво парку на хуторі Тростянець, хотів відтворити тут гірські ландшафти далекої Швейцарії.

На території дендропарку тебе чекають гори, озера, річки і цікаві пейзажі. А ще зелене море дерев – їх тут більше ніж 60 тис., є серед них і унікальні. Будівель на території небагато: чотири половецькі баби, містки і лави біля «дерева бажань». У парку також є пам'ятний знак, встановлений на місці поховання засновника парку ‒ Івана Скоропадського.

Берегове ‒ куточок Угорщини

Кожному, хто потрапляє в невелике закарпатське містечко Берегове, здається ніби він опинився в Угорщині. До речі, це місто знаходиться в 5 км від її кордону, і здавна було Австро-Угорським володінням. Зараз тут все угорське: і мова – на рівні з українською, і чудова мадярська кухня, і місцеве вино. Багато хто приїжджає сюди влітку на лікування в купальнях.

Але і восени є привід відвідати Берегове, адже 7-8 листопада тут відзначають день Святого Мартина ‒ покровителя бідних, пастухів і виноробів. На честь святого в містечку проходить фестиваль молодого вина. То ж якщо бажаєш насолодитись угорською культурою і п’янким молодим вином, вирушай у Берегове.

Полтавські піраміди

Уявляєш, в Україні теж є піраміди! І хоча вони поступаються за розміром своїм «єгипетським братам», проте відвідати їх можна в будь-який уїк-енд.

Найстарішій українській піраміді більше 130 років. Знаходиться вона в крихітному селі Комендантівка, Кобеляцького району, Полтавської області. Побудував її морський офіцер для поховання своєї дружини.

Піраміду викладали з каменю цілих 13 років. У висоту споруда сягає 15 метрів, а його площа займає більше 100 квадратних метрів.

Ще одна піраміда знаходиться в селі Березова Рудка, Полтавської області. Споруджена вона була в 1898 році як родова усипальниця. Її висота – 9 метрів, а стіни розписані цитатами з Біблії і єгипетськими фресками.

Актівський каньйон – Гранд каньйон в мініатюрі

Одне з найкрасивіших і незвичайних місць в Україні. Розташувався каньйон поблизу села Актово, у 20 км від Вознесенська, Миколаївської області. Його ще часто називають «Долиною Диявола».

Між високих скель звивається невелика річка Мертвовод. За легендою, стародавні скіфи відправляли по її течії в останню путь своїх царів. Скелі навколо каньйону підносяться на 50 метрів. Як і чому серед рівного степу з’явилось таке от місце незрозуміло.

Каньйон вважається єдиним в Європі таким, що по геолого-ландшафтним показниками в точності повторює знамениті каньйони Північної Америки. Пейзажі тут неймовірно красиві, а на світанку ‒ з першими променями сонця скелі стають персиково-рожевими.

Австрійські краєвиди у парку Шенборна

Таке враження, що час тут ніби зупинився. Парк відтворює епоху XIX століття, коли Закарпаття було частиною Австро-Угорщини.

Парк графа Шенборна в урочищі Воєводино, на Закарпатті, був відновлений в 2013 р. Особливу увагу при реконструкції приділили історичним деталям. Так при головному вході брама на 2х баштах якої державні герби та прапори Австрії та Угорщини.

Ще одна деталь – озеро Тур із невеликим острівцем по центру. Водойма повторює контури кордону Австро-Угорської імперії. Врахували і пристрасть графа Шенборна до нумерології. Наприклад, 7 ліхтарів різної форми відповідають дням тижня, 12 містків символізують знаки зодіаку, а дорогу навколо озера висвітлюють 24 ліхтаря, як кількість годин у добі. В парку дуже затишно і гарно.

Прийшов час подорожувати!

Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, знизу!