Травень ‒ це не лише свята, цвітіння бузку і шашлики. Але ще й найкраща пора року для мандрівок. І якщо ви ще не підібрали собі маршрут, ми пропонуємо такі цікаві тури для відпочинку в Україні

Козацький Суботів+Холодний Яр


Черкаський край відомий своїми старовинними церквами і козацьким минулим. Тож, якщо ти прагнеш відчути дух історії, вирушай за цим маршрутом. На батьківщині Богдана Хмельницького тебе зустріне старовинна Іллінська церква, де є надгробок славетного гетьмана. До речі, саме її образ намальований на 5-гриневій купюрі. Поруч у шинку «У пані Олі» можна спробувати смачнючі українські страви. А потім вирушити до Холодного Яру і старовинного православного Мотронинського монастиря. Біля нього розташований Гайдамацький ставок, в якому гайдамаки святили ножі, йдучи на боротьбу з польською шляхтою, а також чудотворне джерело Святого Онуфрія.

А взагалі Черкаський край відомий не лише своїми історичними місцями, але й фантастичною природою і смачними стравами.

Екстремальний рафтинг в Карпатах

Рафтинг - це шалений драйв. Спробувавши хоч раз подолати водні пороги, ти вже не зупинишся. Одна з найкрутіших водних трас в Україні ‒ Чорний Черемош. Це дуже швидка гірська річка, що протікає в оточенні мальовничої природи.  

Найкращий час для рафтингу - травень. Як тільки в горах починають танути сніги, ріки Карпат наповнюються водою і стають швидкими і бурхливими. Однак, якщо ти не впевнений в свої силах, тоді можна сплавлятись у більш спокійному Дністровському каньйоні. По дорозі є можливість побачити красиві водоспади, печери і пам'ятки архітектури.

Таємничий Дубенський замок і тунель кохання

За п'ять століть Дубенський замок-фортеця жодного разу не був узятий приступом. Лише уяви, в XVII столітті він витримав сто облог. Таким неприступним він став завдяки своєму розташуванню: фортеця знаходиться в низині, на березі річки Іква, де болота ускладнювали штурм не гірше скель. До речі, події, що описані Миколою Гоголем у романі «Тарас Бульба», розгортаються саме навколо Дубенського замку. Поруч розташований Тараканівський або Дубенський форт. Місце унікальне тим, що на поверхні видно лише мала частина всієї споруди, а під землею знаходяться кілометри ходів і галерей.

Неподалік Дубна можна сфотографуватись у відомому на весь світ «Тунелі кохання», що знаходиться в селі Клевань.

Дивовижне озеро Синевир

Синевир, що на Міжгірщині ‒ найбільше гірське озеро в Україні. Тут чудово все ‒ ліси, джерела, стародавні села, смачна їжа, краєвиди Карпат. Але головне, заради чого суди їдуть люди ‒ це саме озеро. Воно має дивовижну силу і енергетику. За два-три дні відпочинку ти повністю відновлюєш сили і почуваєш себе ніби після тижневої відпустки.

Високогірна Дземброня

Якщо ти прагнеш усамітнення й спокою, то найбільше високогірне село в Україні підходить для цього пречудово. Однак, незважаючи на віддаленість від цивілізації, інфраструктура в селі розвинута непогано, тому можна відпочити з комфортом. Хоча, звісно, сюди їдуть за іншим ‒ за приголомшливими пейзажами, чистим гірським повітрям, карпатським колоритом та надзвичайно смачною їжею.

Вражаючий Актівський каньйон

Серед степів Миколаївської області є унікальне місце ‒ Актівський каньйон. Тягнеться він на декілька кілометрів, а його скелі сягають висоти у 60 метрів. За зовнішнім виглядом цю місцевість називають Малий Крим. Краєвиди навколо каньйону вражаючі й дуже нагадують місячні пейзажі. Краса природи доповнена неймовірними ароматами степових трав і квітів, що розквітають саме у травні.

Термальні води Берегового

Берегове, мабуть, найтепліший район Закарпаття. Овочі і фрукти тут дозрівають рано, і майже кожен місцевий житель займається виноробством. Адже в цій місцевості чудові умови для вирощування винограду. Але в нас Берегове люблять не лише за вино, а перш за все – за термальні джерела. Взагалі-то у цьому районі Закарпаття налічується понад 50 таких джерел, однак відкриті водойма з унікальною лікувальною водою є лише в Берегівському районі. То ж недарма тут відкрито багато сучасних термальних курортів, де кожен може відпочити з комфортом.

Місто-півострів Заліщики

На Тернопільщині є унікальне поселення − містечко Заліщики. Воно лежить в глибокому яру Дністра. Крім Заліщиків подібних місць всього два в світі: підкова Мармурового каньйону в США і Мозель у Франції. Це єдине місце в Західних областях України з м'яким кліматом, тому колись тут був європейський курорт. Саме місто невеличке і дуже зелене. Щодо історичних пам’яток, то зберігся палац і старовинний костел. Однак не це є головною прикрасою міста. Туристи сюди прямують заради унікальної панорами, якою можна насолодитись з протилежного буковинського берега.