Україна святкує 25 річницю незалежності. Це визначна дата для всіх нас та виняткова можливість підбити підсумки, озирнутися у минуле та подумати про плани на майбутнє.

Оскільки наші українські спортсмени щойно повернулися з тридцять перших Олімпійських ігор, у Ріо, пропонуємо невеличкий огляд досягнень наших олімпійців за роки незалежності.   

Повертаючись до цьогорічного Ріо, ми вже повідомляли про результати другого тижня Олімпіади раніше. Останні ж два дні Ігор поповнили скарбничку української збірної ще трьома нагородами. Павло Тимощенко здобув срібло у сучасному п’ятиборстві серед чоловіків, Анна Різатдінова – бронзу в змаганнях з художньої гімнастики, Дмитро Янчук та Тарас Міщук – бронзу у веслуванні на каное-двійках.

На цьогорічній Олімпіаді українці вибороли 11 медалей (2 золоті, 5 срібних та 4 бронзових медалі), посівши, таким чином 31 місце у загальному медальному заліку.

Тридцять перша олімпіада та тридцять перше місце для України. Збіг? Навряд чи! Далі тільки краще!

Варто згадати і тих олімпійців, чиї досягнення прописані не тільки в історії України, а й історії світового спорту.

Оксана Баюл

Оксана Баюл  стала першою олімпійською чемпіонкою незалежної України у змаганнях з фігурного катання. 1994 рік. Це були перші для нашої держави Олімпійські ігри та наш перший олімпійський перший п’єдестал.  

Сергій Бубка

Сергій Бубка – чинний голова Національного олімпійського комітету України, багаторазовий рекордсмен та олімпійський чемпіон, Герой України. Саме йому належав світовий рекорд – висота 6 м 15 см у стрибках з жердиною, якого ніхто не міг сягнути понад 20 років, починаючи з 1993го. Лише нещодавно, на турнірі «Зірки жердини» 2014, у Донецьку, француз Рене Лавіллені перевершив це досягнення Бубки, закріпивши планку на висоті 6 м 16 см.   

Яна Клочкова

Яна Клочкова – чотириразова чемпіонка Олімпійських ігор з плавання та найтитулованіша спортсменка Олімпіади в історії незалежної України.

Володимир Кличко

Володимир Кличко – олімпійський чемпіон з боксу у надважкій категорії 1996 року. Молодший з братів Кличко, що є світовими рекордсменами за кількістю перемог у професійному боксі.  

Інеса Кравець

Інеса Кравець й досі є володарем світового рекорду, що так і залишається непобитим. У 1995 році у потрійних стрибках в довжину, на чемпіонаті світу в Гетеборзі, вона стрибнула на 15 м 50 см.

Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, знизу!