Спочатку рухалися з середньою швидкістю 13 км/год, і на день їм вдавалося проїхати кілометрів 60, не більше. Але друзі не втрачали надію – від втоми їх «лікували» живописні краєвиди Харківщини та привітні обличчя селячан, що так щиро дивувалися, що вони їдуть в Карпати, а потім – на Чорне море.
velomandry6

velomandry7

velomandry8

velomandry9

velomandry10

Чудові пейзажі справа і зліва захоплювали, але навколо все одно відчувалась напруга та тривожність – друзі неодноразово зустрічали військові автоколони, що рухались на схід. На кордоні з Сумською областю вперше проїхали крізь блок-пост, правда, вже недіючий, але барикади з мішків, шини та бійниці недвозначно натякали, що тут серйозно готувалися до оборони. Далі по трасі зустрічали ще декілька таких споруд.
Під час привалів друзі ділились своїми враженнями і емоціями в групі ВелоМандри.UA соціальної мережі Вконтакте. Ось, наприклад, допис від 19 червня: «Коли наші військові з БТРу махають нам при зустрічі та показують "peace", то ще раз впевнюєшся - все буде добре)) Бажаємо хлопцям успіху і мирного неба нам всім!))»©
velomandry11

Польова кухня в дорозі – це в основному каші, хліб, печиво, сир. А вітамінні запаси  поповнювали по ходу – зараз на трасах дуже багато стиглих ягід.
velomandry12

velomandry13

Далі маршрут друзів пролягав через Путівль, Глухів та Шостку – міста з тисячолітньою історією. І нехай у цей період вони не могли похвалитися рекордним денним пробігом, але культурна програма була досить насиченою – старовинні храми та монастирі, пам’ятники та музеї. Не покидала й розкішна природа на березі Сейму.
velomandry14

velomandry15

Прямуючи на північ, ВелоМандри.UA проїхали крізь чинний блок-пост з бравими прикордонниками і постояли практично на самому кордоні з Росією у крайній північній точці України – селі Грем’яч,.
velomandry16

velomandry17

velomandry18

Чернігівщина приємно заворожила своїми пам’ятками – П'ятницька та Катерининська церкви в Чернігові, туристичне село Седнів з садибою Якова Лизогуба, куди приїжджали гостювати Тарас Шевченко та Леонід Глібов. Але найбільш причарувала церква в Седневі, де знімали фільм «Вій» (той, 1967-го року з Куравльовим і Варлей в головних ролях), – дерев'яна, почорніла від часу, і, кажуть, побудована без єдиного цвяха.
velomandry19

4 липня друзі святкували маленьке свято – перші 1000 км позаду. За 17 днів вони перетнули Харківську, Сумську, Чернігівську та Київську області з середньою швидкістю 15 км/год (це близько 60-70 км щодня). Далі на них чекав Київ і курс на Волинь.
velomandry20