«Немає більш цінного ресурсу, ніж вода для життя і здоров'я наших глобальних екосистем. Як споживач води, система Coca-Cola має особливу відповідальність і повинна захищати цей загальний ресурс», — переконаний Мухтар Кент, головний виконавчий директор Coca- Cola.

swamp
Автор зображення: Андрій Гут

Дійсно, компанія Coca-Cola — лідер вітчизняного ринку безалкогольних напоїв, що будує свою діяльність на принципах активної участі в глобальній програмі сталого розвитку. Компанія втілює ряд ініціатив, спрямованих на охорону довкілля, зокрема – проект відновлення водних ресурсів.

river
Автор зображення: Андрій Гут

Для компанії це цілком реально – повернути природі еквівалентний об’єм використаної води. А зробити це можна завдяки проектам відновлення, підвищенню ефективності використання води на своїх заводах і поверненню води до вододілів і муніципалітетів шляхом очищення. Частина уваги зосереджена на суспільних проектах. Кожен проект працює в напрямку чітко визначених цілей, таких як забезпечення або поліпшення доступу до безпечної питної води, захист водозбірних басейнів, підтримка збереження води та підвищення рівню інформованості про критичні питання місцевого водопостачання.

Coca-Cola співпрацює з багатьма фондами, організаціями та місцевими органами влади, щоб надати чи поліпшити доступ до безпечної води через проекти, орієнтовані на відновлення води, стале сільське господарство, поліпшення інфраструктури. Так, в Україні компанія Coca-Cola, Міністерство екології та природних ресурсів України та громадська організація «Українське товариство охорони птахів» об’єднали свої зусилля задля відновлення водойм та природного навколишнього середовища півдня України.

birds
Автор зображення: Андрій Гут

Проект, що реалізується виключно в національних природних парках, передбачає розчищення за допомогою спеціальної техніки водотоків і каналів, поглиблення русел, прибирання надлишкової рослинності та сміття з метою забезпечення нормального гідрологічного режиму водних об’єктів, створення умов для збільшення рибних ресурсів, популяції птахів та біорізноманіття в цілому.

Реалізація проекту розпочалась на території природного заповідника Бієнкові плавні (Кінбурнський півостров на межі Миколаївської та Херсонської областей). Схожі природоохоронні заходи з відновлення гідрологічного режиму планується здійснити ще на кількох водно-болотних угіддях у Херсонській і Запорізькій областях. Ми щиро переконані, що спільними зусиллями небайдужих людей ми зможемо досягнути якнайвищих показників відновлення водних ресурсів та поліпшити стан навколишнього середовища в Україні.