22 березня в усьому світі відзначають День води.

Вода – це джерело життя на землі, а також джерело нашого здоров'я. Кожен день нам потрібно випивати певну кількість рідини для того, щоб добре себе почувати. Але більшість з нас не дотримується цієї норми. Багато хто вважає, що якщо вони вживають протягом дня каву, чай, соки та безалкогольні напої, то вони заповнюють втрату рідини в організмі. Але це не так. Втрату рідини можна заповнити тільки водою.

В цілому організм людини складається по вазі на 50-86% з води (86% у новонародженого і до 50% у літніх людей). Добова потреба дорослої людини у воді – 30-40 грам на 1 кг ваги тіла. Приблизно 40% щоденної потреби організму у воді задовольняється з їжею, решту ми повинні приймати у вигляді напоїв. Влітку щодня потрібно вживати 2 - 2,5 літра води. При цьому не можна орієнтуватися на те, відчуваєте ви спрагу чи ні, оскільки цей рефлекс виникає вже пізно і не є адекватним показником того, скільки води потрібно вашому організму.

Якщо організм отримує достатню кількість води, то людина стає більш енергійною і витривалою. А от через зневоднення  з’являється втома, погана концентрація уваги, головний біль, підвищення тиску, погана робота нирок, сухий кашель, болі в спині і суглобах. А отже необхідно створювати для себе умови збереження безцінного водного балансу шляхом правильної організації питного режиму. Правильний питний режим має на увазі збереження фізіологічного водного балансу, що не так легко, як здається на перший погляд. Щоб привчити себе пити воду, скористайтеся такими простими підказками:

1.       Зробіть вживання води звичкою

Вранці, разом з пробудженням, створіть для себе ритуал пити воду. А краще ставте на ніч склянку води біля себе. Потім пийте воду щогодини протягом усього дня. Спробуйте пити воду кожен раз, після того, як миєте руки або, наприклад, коли йдете на прогулянку і повертаєтеся з неї. Придумайте такого роду ритуали для себе, вони допоможуть вам на початку.

2.       Пийте воду смачно

Часом просто пити воду буває нудно. Її свіжий чистий смак може бути причиною того, що ви швидко залишите цю нову звичку. Спробуйте включити в свій раціон не тільки пиття чистої води, але і ароматизовані її варіанти. Додайте в воду кубики льоду з апельсинового або лимонного соку. Або просто додайте свіжі фрукти або овочі за смаком. У літній період – це ідеальний напій. Спочатку можна змішувати сік свіжих фруктів, ягід або овочів в співвідношенні 1:1 з водою. А потім, поступово скорочувати кількість соку і його концентрацію у воді.

3.       Тримайте пляшку з водою в полі зору

bottled_water
Джерело зображення: publicdomainpictures.net

Постійно тримайте ємність для води перед очима. Краще, якщо ви використовуєте для цього гарний посуд, який своїм виглядом буде мотивувати вас до нових досягнень і нагадувати про правильний спосіб життя з хорошими звичками. Іноді необхідність зайвих рухів сприяє тому, щоб відкласти ухвалення рішення на потім. Таким чином, ви можете зовсім забути про те, що ви збиралися зробити.

4.       Користуйтесь мобільними застосунками

XXI століття спростило наше життя у всіх областях. Сьогодні не тільки дисципліна і сила волі можуть допомогти вам добитися успіху в придбанні нових звичок. Наприклад, спеціальні мобільні застосунки також допоможуть вам вести облік водного балансу та грамотно розрахувати вашу норму води на добу.

Однак, важливим для здоров’я є не тільки правильний режим пиття, але і якість води, яку ви вживаєте. Ми в Coca-Cola підходимо до питання якості води надзвичайно відповідально. На підприємстві «Кока-Кола Беверіджиз Україна», де виготовляється BONAQUA®, встановлено найсучасніше обладнання та використовуються передові технології розливу. BONAQUA® – це природна питна вода з артезіанських свердловин, яка не містить жодних штучних домішок та повністю відповідає жорстким вимогам Системи якості компанії Coca-Cola.

Видобувається BONAQUA® на глибині 220 і 380 метрів із Сеноманського та Юрського водоносних горизонтів. Кожна партія BONAQUA® проходить перевірку у відділі якості за 15 показниками. Від моменту видобутку до розливу у пляшки на підприємстві «Кока-Кола Беверіджиз Україна» BONAQUA® проходить лише механічну фільтрацію, таким чином її природний мінеральний склад залишається незмінним, яким його створила природа. Смакуйте BONAQUA® та будьте здорові!