Зазвичай про традиційний український одяг всі згадують у День вишиванки чи на інші державні свята. Але вітчизняні бренди намагаються довести, що вишивана сорочка може бути не лише даниною традиціям, але й модним одягом, який хочеться носити частіше. Розповідаємо про деякі українські бренди, які шиють таку красу.

Вишиванки від Любові Чернікової

Любов Чернікова як раз шиє речі, надихаючись українським національним одягом. Звісно, в її колекціях є і вишиванки. У своїй роботі дизайнерка використовує лише натуральні тканини, в основному конопляні. Крім того, в її майстерні є навіть старовинний ткацький верстат.

Основа орнаментів на її вишиванках - це Петриківський розпис та гуцульські мотиви.

Для дівчат є як короткі сорочки, так і довгі сукні. До них можна підібрати і верхній одяг у традиційному українському стилі.

Varenyky Fashion

Українські традиції також є основою філософії цього бренду. Шиють тут сорочки та сукні для жінок і дітей, одяг прикрашають традиційниими українськими орнаментами. Орнаменти з'являються також на комбінезонах та на верхньому одязі.

Використовують натуральні тканини різних кольорів, тому тут можна знайти, наприклад, чорну, червону чи синю вишивану сорочку. 

Foberini

Ще один бренд, який намагається поєднувати сучасний дизайн та старовинні традиційні орнаменти. І також випускає не лише сорочки, але й довгі розкішні сукні.

Sleeping Gypsy

Лляні сорочки та сукні роблять із авторською вишивкою художниці Олександри Кудрявцевою. Надихаються, звісно, традиційними українськими орнаментами. Нові колекції випускають досить часто.

Khrystyna Rachytska

Сорочки та сукні цей бренд прикрашає вишивкою різних технік. Тканини та матеріали використовують лише натуральні. На додачу можна підібрати собі навіть корсет чи верхній одяг. До речі, роблять і чоловічі сорочки також.

Вишиванки від Оксани Полонець

Навіть вечірню чи весільну сукню можна пошити у стилі вишиванки в цій дизайн-студії. Але звичайні сорочки з традиційним орнаментом теж знайдуться. Дівчатам ще запропонують спіднички, вибір чоловічого одягу як завжди менший, але сорочки з вишивкою шиють.