Короткий світловий день, мінус на термометрі та нещодавні канікули допомагають нам поринути у стан затишної ліні, коли бажання подивитися серіал, сховавшись під ковдрочку, сильніше за всі потреби піраміди Маслоу. Час зібрати себе докупи, щоб використати ці зимові дні якомога ефективніше для прогулянок засніженим містом, активного спорту та робочих корисностей. Ці прості поради допоможуть вивільнити сонну енергію :)
lighting
Автор зображення: Andrew Tan

1. Увімкніть світло
Замініть лампи у кімнаті на енергозберігаючі, вони дають більше світла та економлять багато електроенергії.
Освітлення, природнє або штучне, впливає на все живе на нашій планеті. У людей, воно грає ключову роль в регуляції циркадного ритму — нашого біологічного годинника. Дослідниками компанії Philips було доведено, що наявність достатньої кількості світла протягом дня, особливо в зимовий період, дає сприятливий вплив на настрій і загальну якість життя.
2. Дивіться комедії, читайте смішні оповідки
Під час сміху активніше працюють серце та легені, це приємне навантаження на м’язи пресу насичує кров киснем та стимулює синтез ендорфінів. І все це за лічені секунди допомагає прокинутися та з посмішкою приступити до запланованих справ :)
snowandtree
Автор зображення: Sergey Ponomarev

3. Вийдіть на прогулянку
Вчені з університета Сассекса довели, що люди, які регулярно контактують з природою, відвідуючи оранжереї або просто прогулюючись парками, відчувають себе щасливішими і рідше хворіють :)
Ще б пак! У оранжереї серед тропічних квітів легко забути про зиму надворі, а зимові парки – справжні витвори чарівників.
Візьміть за правило гуляти хоча б півгодини щодня (якщо, звичайно, погода дозволяє) та придбайте нову кімнатну рослинку – чекати на весну разом цікавіше.
4. Крокуйте ширше!
Цікавий факт: люди, що ходять з високо піднятою головою, широкими кроками та активно рухають при цьому руками, відчувають себе впевненими та більш охоче йдуть на ризик (і виграють).
Тож час вчитися ходити по-новому! Увімкніть улюблену музику, розправте плечі і уявіть, що сьогодні ви зробили неймовірно добру і корисну справу. Готові? Відпрацьовувати нову ходу у парку кроком руш! :)
headphones
Автор зображення: cuntropica

5. До речі, про музику
Що звучить з ваших колонок? Чи є у вашому плейлісті енергічні треки, під які хочеться танцювати правою ногою під столом? А лівою?
Слухайте
їх частіше – енергійна музика затягуэ до танцю, і уже з першим рухом лінь тікає.
6. Сплануйте відпустку
Готуйте сани влітку, а бікіні вже зараз! :)
Проведіть декілька приємних годин з Anywayanyday та Booking, плануючи вашу літню відпустку: оберіть готелі, роздивіться їх на мапі та визначіть список місць, які хочете відвідати, напишіть відпустковий to-do list. А тепер складіть з вибраних даних мудборд і розмістіть його на видному місці. Один лиш погляд на літній мудборд допоможе знайти сили для робочої рутини та активації абонемента у спортзал.
sport
Використано зображення з ресурсу: geograph.org.uk

7. Знайдіть час для спорту
Безсніжна й тепла українська зима – ідеальний час почати бігати, щоб у травні пробігти свій перший напівмарафон. Або вибиратися до басейну на вихідних – відмовка «погано просушене волосся = застуда» не спрацює!
Варто лише подолати свою лінь два-три перших заняття, і незабаром ноги тягнутимуть вас на тренування без додаткових нагадувань. До речі, спорт можна поєднати з іншими корисностями: завантажте аудіокниги, які давно мріяли прочитати, але все не знаходили часу, і слухайте їх в залі, під час пробіжок чи стретчінгу.
8. Займіться сексом
Про користь сексу для здоров’я та його здатність «заряджати» енергією ви й самі знаєте, ми лише нагадуємо, що під ковдрою можна не лише серіали дивитися ;)