Компанія Coca-Cola та її партнери-ботлери на 5 років раніше досягли мети 2020 року з відновлення води; вони мають намір зберегти продуктивність поводження з водою одночасно зі зростанням бізнесу.

СТОКГОЛЬМ, 29 серпня, 2016 – Компанія Coca-Cola та її глобальні партнери-ботлери (Система Coca-Cola) оголосили, що вони досягли своєї мети з відновлення води, а саме - повернули природі та людям еквівалентну кількість води, яку вони використали для виготовлення своєї продукції по всьому світу. Відтак Компанія Coca-Cola є першою зі списку Fortune 500, яка публічно заявляє про досягнення такої амбітної цілі, як відновлення води.

Переглянути інфографіку

Система Coca-Cola також оголосила про зростання ефективності використання водних ресурсів - на 2,5% у 2015 році, порівняно з 2014 роком, і загальне покращення на 27% у порівнянні з 2004 роком, коли Компанія почала системно відслідковувати показники.

На основі оцінки з глобального використання водних ресурсів, підтвердженої компаніями  LimnoTech і Deloitte і проведеної спільно з Комітетом охорони природи (TNC), у 2015 році завдяки реалізації суспільно важливих проектів Система Coca-Cola повернула природі та громадам 191,9 млрд літрів води, які рівнозначні еквіваленту 115% води, використаної для напоїв Coca-Cola у минулому році.

Система Coca-Cola також повернула до місцевих вододілів близько 145,8 млрд літрів очищеної води, що була задіяна у виробничих процесах. Таким чином у 2015 році  загальний об’єм води, яку Coca-Cola повернула природі та громадам через різні суспільно важливі проекти та технологічні інновації, склав 337,7 млрд літрів води.

«Це досягнення знаменує собою момент гордості для Coca-Cola і наших партнерів. Мета, яка почалася як прагнення в 2007 році, сьогодні стала реальністю і глобальною віхою, яку ми плануємо зберегти одночасно зі зростанням бізнесу, - сказав Мухтар Кент, голова і головний виконавчий директор Компанії Coca-Cola. - Тепер кожного разу, коли споживачі п'ють продукт Coca-Cola, вони можуть бути впевнені, що наша Компанія і партнери-ботлери віддані принципу відповідального використання води сьогодні і завтра. Ми чітко усвідомлюємо, що наша робота зі стратегічного управління водними ресурсами не закінчена і буде зосереджена на вивченні наступних кроків для покращення і втілення наших водних програм».

Система Coca-Cola досягла своїх цілей з відновлення води в рамках 248 проектів водного партнерства у 71 країні, орієнтованих на безпечний доступ до води, охорону водозборів і ефективного використання води. У багатьох випадках ці проекти також  сприяють покращенню санітарних умов,  освіті та підвищенню рівня життя місцевого населення, допомагають громадам адаптуватися до змін клімату, поліпшити якість води, розширити біорізноманіття і підвищувати рівень поінформованості з питань водних ресурсів.

Оцінка з виконання робіт по відновленню води була здійснена LimnoTech і перевірена Deloitte; компанії працювали незалежно одна від одної. Ця робота знайшла своє відображення у звіті на 1188 сторінках. Методологія розрахунку результатів із відновлення води створена у співпраці з Комітетом з охорони природи та компанією LimnoTech  була предметом наукового огляду групи технічних експертів задля перевірки її точності. Методологія використовує загальноприйняті науково-технічні методи. Проекти щорічно переглядаються і оцінюються з використанням цієї методики.

Деякі проекти з відновлення води безпосередньо повертають воду до джерел, які ми  використовуємо, інші  реалізуються поза водоймами, які використовують наші заводи, але мають важливе значення для задоволення потреб місцевих громад, органів влади та партнерів, коли є гостра необхідність. Coca-Cola і її партнери шукають проекти, що приносять безпосередню користь, можуть бути розширені для більшого ефекту та охоплення більшої кількості людей і частин екосистеми. Це проекти, які можна вивчати та повторювати в інших місцях зі схожими проблемами, вони можуть бути розроблені й підтримуватися спільнотою, продовжуючи відновлювати воду протягом тривалого часу. Ці зусилля, а також нові проекти, часто вирішують проблеми на локальному рівні, покликані збалансувати використання об’ємів води, спричинених додатковими обсягами продажів через зростання бізнесу Coca-Cola.

На кожному зі своїх 863 заводів по всьому світу Coca-Cola забезпечує відповідальне ставлення до водокористування. Завдяки такому підходу, одним із факторів, який заводи Coca-Cola повинні перевіряти, є те, чи може використання та витрати води негативно вплинути на доступ інших членів спільноти до необхідної кількості води відповідної якості. Coca-Cola вимагає, щоб кожен завод розробив і впровадив план захисту джерела води. Оскільки не кожен завод може відновити всю воду у її безпосередньому джерелі використання, політика компанії Coca-Cola вимагає, щоб всі заводи працювали із гарантією того, що вони не мають негативного впливу на джерела води і працюють зі спільнотою для пошуку довгострокових рішень.

«Все життя залежить від води, але менше 1% світових запасів води є чистою і доступною. Ми повинні враховувати всю систему – від гірських льодовиків до гирл річок – якщо ми хочемо забезпечити прісну воду для всіх, - сказав Картер Робертс, президент і виконавчий директор Всесвітнього фонду дикої природи (WWF). – А значить, що  партнерство є дуже важливим. Це – важлива віха в лідерстві Coca-Cola зі стратегічного управління водою і  встановленні стандартів для інших водокористувачів».

У проектах із відновлення води Coca-Cola співпрацює з урядами, громадянським суспільством та іншими представниками приватного сектора. Ось лише кілька з багатьох організацій-партнерів Coca-Cola  - Глобальний фонд з навколишнього середовища і технологій (Global Environment & Technology Foundation (GETF), Корпорація «Виклики тисячоліття» (Millennium Challenge Corporation), TNC, Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН), ООН-Хабітат, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Уотерейд (WaterAid), Вода і санітарія для бідних у містах (Water and Sanitation for the Urban Poor (WSUP), Вода для людей, Всесвітній фонд дикої природи (WWF) і Світове бачення (World Vision).

Чотири програми Coca-Cola зі значним внеском у відновлення води здійснюються завдяки нашому глобальному партнерству зі збереження чистої води з Всесвітнім фондом дикої природи (WWF), Ініціатива «Відновлювати Африку» Фундації Coca-Cola Африка (RAIN), «Кожна краплина має значення» у партнерстві з ПРООН та інвестицій Coca-Cola в 50 фондів водних ресурсів у 12 країнах Африки, Латинської Америки та Карибського басейну, з ключовими партнерами TNC, FEMSA Фонд і Міжамериканським банком розвитку (IDB). Усі ці програми є активними і будуть продовжені до 2020 року.

Щоб дізнатися більше про програму зі стратегічного управління водними ресурсами Coca-Cola, ознайомтеся зі Звітом із стратегічного управління водними ресурсами Компанії Coca-Cola.

Про Компанію Coca-Cola

Компанія Coca-Cola (NYSE: KO) є найбільшою в світі компанією з виробництва напоїв, що освіжають споживачів більш ніж 500 брендами газованих та негазованих більш ніж 3,800  видів різноманітних напоїв. Окрім Coca-Cola, одного з найбільш цінних і впізнаваних  брендів у світі, портфель нашої компанії представлений 20 мільярдними брендами, 18 з яких доступні зі зниженою калорійністю, низькокалорійному чи безкалорійному варіантах. Наші мільярдні бренди включають дієтичну колу, Coca-Cola Zero, Fanta, Sprite, Dasani, Vitaminwater, Powerade, Minute Maid, Simply, Del Valle, Georgia і Gold Peak. Завдяки найбільшій у світі системі дистрибуції напоїв, ми є постачальником № 1 газованих і негазованих напоїв.

Наші споживачі насолоджуються більше ніж 1,9 млрд порціями напоїв щодня в понад 200 країнах світу. Залишаючись стійкими прихильниками побудови сталих громад, наша компанія орієнтована на ініціативи, що знижують вплив на навколишнє середовище, спрямовані на створення безпечного, інклюзивного робочого середовища для наших співробітників, а також на підвищення економічного розвитку громад, з якими ми працюємо. Спільно з нашими партнерами - ботлерами, ми входимо у 10-ку найбільших приватних роботодавців у світі з більш ніж 700 тис. працівниками системи.

Ми визнаємо, що використання води різними компаніями і галузями відрізняється залежно від їх продуктів та виробництва. Позиція Компанії Coca-Cola базується на публічно оголошених заявах і інформації станом на 1 червня 2016 року і включає повернення води відносно до безпосередньо використаної води.

Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, знизу!