Після важкого дня, виснажливої поїздки чи інтенсивного тренування, погодьтесь,  єдине бажання ‒ стати під душ. Струмені води наповнюють силою, відроджують і знімають втому. Без води ми – ніщо. Недарма ООН назвала період з 2005 по 2015 роки десятиріччям «Вода для життя». Адже запаси прісної води стрімко зменшуються, а потреба в ній зростає. Тож прийшов час об’єднатися заради того, щоб врятувати джерело життя. А ми підібрали корисні для здоров’я факти, пов’язані з водою.

Для підтримання оптимального водного балансу дорослим слід випивати з розрахунку 30 мл води (а це 2 столові ложки) на 1 кг ваги. Тобто якщо ви важите 70 кг, то ваша денна доза не менше ніж 2 л води, а от при вазі 100 кг – вже необхідна кількість води збільшується до 3 л. Чим важче людина, тим більше води вона потребує. Також слід враховувати похибку на клімат, фізичні навантаження, приймання лікарських препаратів і інше.


Спрага не показник. Якщо ви відчуваєте нестерпне бажання випити склянку води, то можна сказати, що ваш організм вже давно страждає від її нестачі.

Існує така думка, що чим більше ми п'ємо води, тим більше навантаження на нирки. Насправді ж, для нормального функціовання нирок вода необхідна. Якщо ми п'ємо недостатньо, їм доводиться працювати з більшим навантаженням, що може привести до утворення каменів.

Багато тих, хто бажає схуднути намагаються пити якомога менше води, вважаючи, що саме через її затримку не можуть позбутися зайвих кілограмів. Однак саме при недостатньому споживанні води організм утримує міжклітинну рідину і гальмує процес розщеплення жирів. Тож хочеш схуднути? Пий воду: вона є природним сечогінним засобом і не завадить, а, навпаки, допоможе швидше отримати бажану фігуру.

Все ще вибираєте, яку воду пити: газовану чи без бульбашок? Насправді, вуглекислий газ є природним консервантом і захищає вміст пляшки від мікробів.

Хімічний вміст визначає призначення води – столова, лікувальна чи лікувально-столова. В першій – кількість солей не перевищує 1 г/л. Таку воду можна не лише пити без обмеження, але й використовувати в кулінарних цілях. Якщо ж значення від 1 до 10 г/л то вода отримує статус лікувально-столової, а від 10 до 15 г/л – лікувальної. Все, що перевищує ці параметри, підходить для зовнішнього застосування, наприклад, цілющих ванн.