Вода - надважливий ресурс для всього людства, і тому компанія Coca-Cola на глобальному рівні опікується проблемами збереження та відновлення води.

Ми принагідно нагадуємо, що 24 серпня, на День незалежності України, Водно-інформаційний центр у Києві оголошує День відкритих дверей.

Відвідувачі Центру можуть знайти для себе багато корисної та цікавої інформації про те, звідки береться вода, яким є стан водних ресурсів у природі на сьогоднішній день, як їх можна очистити та, найголовніше, як ощадливо її використовувати, щоб залишилось вдосталь ще й для наступних поколінь.

Водний центр або Музей води у Києві був відкритий у 2003 році, побудували його в спорудах першого київського централізованого водогону. А їх звели ще більше 140 років тому за проектом архітектора Олександра Шіле. Тобто, навіть на самі башти цікаво поглянути. Компанія “Кока-Кола” співпарцює з Музеем води ще з 2009 року і радо запрошує на нинішній День відкритих дверей.

І ще ми ділимося цікавими фактами про воду:

70% поверхні Землі покриті водою, а придатний до вживання тільки 1% цієї рідини. Та взагалі набагато більше питної води зберігається під землею в водоносних горизонтах, ніж на її поверхні.

46% всієї води Землі знаходиться в Тихому океані, в Атлантичному – 23,9%, в Індійському – 20,3%, а в Північному Льодовитому – 3,7%.

У природі існує близько 1330 видів води. Вони розрізняються за походженням (дощова, грунтова, зі свіжого або довго лежачого снігу тощо), за кількістю і характером розчинених у ній речовин.

Людина може обходитися без близько 30 діб і менше тижня без води. За все своє життя людина випиває приблизно 35 т води.

Людський організм на 60-70% складається з води, а дитячий – на 80%. П'ятимісячний ембріон складається з води на 94%.

Одним з найбільш водянистих продуктів є кавун, він  на 93% складається з води. Якщо говорити про найбільш водянистих тварин, то це медуза, бо вона на 99% складається з води.

Випарена молекула води проведе в повітрі близько 10 днів, перш ніж впасти з неба у вигляді опадів.

Гарячою водою ефективніше гасить пожежу, ніж холодною.

Хімічна сполука Н2О в чистому вигляді в природі не існує. Вода – універсальний розчинник, вона розчиняє в собі все, що зустрічає на шляху.

Вода — це також основний розчинник в людському організмі. З її допомогою переносяться всі корисні речовини, вона ж виводить з організму шлаки та шкідливі речовини. У водних розчинах відбуваються всі хімічні реакції в нашому організмі.