Ранок. Чудовий суботній осінній день за вікном, наповнений прозорим сонцем. У наплічнику яблука, груші, жовті янтарні сливи,  горіхи, чай у термосі. Руки впевненими рухами затягують вузлика на кросівках. Час вирушати у подорож. Попереду не розкрита ще карта таємниць. Контури карти розмиті, у тумані, деякі клаптики не відкриті зовсім, як у старій комп’ютерній грі-стратегії: завоювання нових земель.
Питання тільки, куди ж рушати, коли усі основні напрямки освоєні. Відповідь проста, треба несподівано обрати зовсім інший напрямок, обрати ледь помітну вузлувату стежку серед  дерев, заміть протоптаної дороги. Можливо саме ця стежинка приведе до нових несподіванок.
Наша країна має невичерпний туристичний потенціал. Здавалося б усе вже занотовано, класифіковано, і відображено у путівниках, але, як то часто буває, у світлі всім відомих туристичних маршрутів  ховаються вогники  маловідомих, але дуже цікавих з ландшафтної чи історичної точки зору місцин.
Ось декілька з них для прикладу, та насправді їх значно більше, настільки що, можна скласти альтеративний путівник.
Тунель кохання
пмт Клевань Рівеньский район, Рівеньска область

love tunnel

«Тунель кохання» це дуже цікаве явище, ботанічний феномен, яке є результатом технічного впливу людини на середовище і взаємодії природи з цим впливом. Природа в котре доводить нам, що вона є дуже вправним ландшафтним дизайнером.
Тунель утворено деревами, що ростуть біля залізничної колії. Раніше декілька разів на день, цим маршрутом пресувався вантажний потяг. Саме це і задавало напрямок росту дерев. Пізніше колія прийшла у занепад, а утворена деревами форма залишилась, і стала ще міцнішою, бо з часом гілки та коренева система між собою сплелися ще тугіше.
Місцина дуже романтична, особливо влітку та восени. Місцеві жителі, звісно, люблять проводити там час, влаштовувати фото сесії. Навіть вигадали декілька легенд та повір’їв про цей тунель. Хоча, здається, що і без того у місця досить сильна  атмосфера.
Якщо би вам раптом закортіло  побувати у місцині яка не відмічена на жодній мапі, то і  таке до снаги.
Бакота  
Камянець-Подільський район, Хмельницька область

bacota

У 1981 році це  населений пункт, під час будівництва Новодністровської ГЄС, було абсолютно затоплено водою. А саме село видалено за адміністративних реєстрів. Сьогодні Бакотою умовно називають мальовничі місця вздовж Дністра. Поряд знаходиться один з найдавніших скельних монастирів. Ця територія э частиною національного природничого парку Подільські Товтри.  Розповідають легенду, що на дні річки Смотрич, що нині впадає у дністровську затоку, заходиться 14 метровий відбиток стопи Будди. Що Будді знадобилося на Поділлі, те ще питання, але кажуть місця дуже утихомирені та світлі. А ще подейкують, що це улюблені місця «рольовиків»
Кам’яне село (Поліський заповідник)
stone-village

Кам'яне село – геологічна пам’ятка природи, маловідоме місце на мапі України. Це лісовий масив посеред якого розкидані великі кам’яні брили. Якщо придивитися уважніше, видно що брили вибудувалися в ряд, так, неначе формують вулиці. Скоріше за все ці валуни були переміщені сюди льодовиком. Можливо десь тут живе Скалоїд з чудового фільму «Безкінечна історія»
Інфраструктури поряд з Кам’яним селом не має, тому усе необхідне потрібно прихопити з собою. Також, місцями, мобільний зв'язок може уриватися, ц е потрібно мати на увазі.
Дістатися до цих місць на вихідних зовсім не складно. Тож ви маєте чудову нагоду, ы напрямок руху. Та певне найкраще складати власний путівник своїх таємних туристичних місць: галявинок, парків, гарних людей. Адже найголовніше не географія, а емоції.від місця і подорожі.