Примітка редактора: Ця стаття з’явилась спочатку у The Wall Street Journal від 20 серпня 2015 року, і зараз публікується з їх дозволу на Coca-Cola Journey.

Президент і генеральний директор Coca-Cola Мухтар Кент відповідає на питання журналістів щодо ставлення компанії до споживачів і громадської програми по боротьбі з надлишковою вагою.

Компанію Coca-Cola постійно звинувачують у тому, що її продукція нібито несумісна з ідеєю здорового способу життя, а її споживання може привести до надлишкової ваги, що переслідує останнім часом і дітей, і дорослих. Також були повідомлення, що ми обманюємо громадськість, приховуючи справжні наукові дослідження.

Звичайно ж, ми відстежуємо цю полеміку і в друкованих ЗМІ, і в онлайн-дискусіях. Однак можу сказати, що риси, які приписуються нашій компанії не відображають наші наміри і цінності. Мене турбує, що офіційні результати досліджень в області здорового харчування, які регулярно замовляє Coca-Cola, не доходять до наших потенційних споживачів. Замість цього поширюються чутки і плутанина.

Я знаю, що наша компанія може зробити кращу роботу в сфері охорони здоров'я та наукових дослідженнях, і ми будемо це робити.

«В майбутньому, ми будемо діяти ще більш прозоро!»

Підтримуючи науково-дослідницькі і некомерційні організації, ми прагнемо отримувати більшу кількість науково-обґрунтованих фактів, щоб бути краще інформованими з приводу теми, як краще боротися з епідемією надлишкової ваги. Ми ніколи не намагалися приховувати данні наших досліджень. Проте в майбутньому, ми будемо діяти ще більш прозоро, переорієнтовуючи наші інвестиції та зусилля задля суспільного добробуту.

Прагнучи доброчесності, Coca-Cola завжди вважала, що здорове харчування і регулярні фізичні вправи мають важливе значення для здорового способу життя. Як найбільший виробник напоїв в світі, ми вважаємо, що маємо у своєму розпорядженні унікальні можливості, щоб справити позитивний вплив на якість життя суспільства.

Наш бізнес буде продовжувати розвиватися і реагувати на потреби суспільства: від впровадження інновацій у виробництві та маркетингових ініціативах до розширення партнерства з організаціями, що займаються дослідженнями в області  харчування.

Ми робимо і будемо робити все від нас залежне, щоб люди могли насолоджуватися смаком Coca-Cola без яких би то не було побоювань за своє здоров'я. Ми і далі продовжимо нашу роботу, щоб забезпечити суспільство більш широким вибором напоїв, меншим розміром упаковки, нижчою калорійністю та рівнем цукру, а також напоями з нульовою калорійністю.

Перш за все ми плануємо наступні кроки:

  • На нашому міжнародному сайті розмістимо перелік кроків компанії, спрямованих на скорочення кількості калорій в продукції, а також список організацій, які проводять дослідження в області здорового способу життя, які ми фінансували за останні 5 років. Список буде оновлюватись кожні півроку.
  • Створимо комітет незалежних експертів, щоб вони розробили стратегію інвестицій нашої компанії в наукові дослідження та ініціативи в області здоров'я.
  • Залучимо провідних експертів для вивчення майбутніх можливостей для наших наукових досліджень та ініціатив в галузі охорони здоров'я.

Президент компанії Coca-Cola в Північній Америці Сенді Дуглас проведе цю роботу в Сполучених Штатах і кращі практики будуть реалізовані на міжнародному рівні.

Сподіваюся, що наші потенційні критики поставляться до цієї позиції з розумінням, адже всіх нас об'єднує бажання зробити життя кращим. І ми постійно вчимося цьому.

Ми хочемо сфокусуватися на реальних змінах. Тим більше, що у нас є всі можливості для цього. І головне: ми впевнені в своїй правоті.

Мухтар Кент, президент і генеральний директор Coca-Cola

Ділися своїми думками та враженняит у коментарях, знизу!