Coca-Cola — це піонер біорозробок. Ще у 2009 році компанія представила інноваційну пляшку PlantBottle, яка повністю переробляється. Зараз ми розкажемо тобі, з якої сировини її виготовлено, яким чином вона сприяє збереженню еко-середовища,  допомагає зменшити використання нафтопродуктів та скорочує викиди вуглецю в атмосферу.

Унікальний склад PlantBottle

Пляшка PlantBottle на 30% вироблена з натуральної сировини, а на 70% — з PET пластику, який використовується для виготовлення звичайних пляшок. Натуральна сировина — це здебільшого цукрова тростина, а точніше її залишки після виготовлення цукру. Завдяки ідеальній пропорції матеріалів пляшка PlantBottle така ж міцна, як і стандартна. Її можна використовувати повторно та вона підлягає сортуванню та переробці.

Але варто зазначити, що біопластик та біорозкладальний пластик — це не одне й те саме. Біорозкладальний пластик розкладається під впливом зовнішнього середовища, але спричиняє такі самі негативні наслідки, як і звичайний пластик. PlantBottle виготовлена з біопластику, з матеріалу який не є біорозкладальним, але дозволяє переробляти кожну пляшку на 100%.

Американський бренд води DASANI – перший бренд, хто перейшов на технологію PlantBottle.

PlantBottle несе бонуси для екології

Натуральна сировина у складі PlantBottle дозволяє використовувати більше відновлюваних ресурсів рослинного походження та набагато менше нафтопродуктів. З моменту, коли почалося виробництво PlantBottle, компанією вже було використано на півмільйона барелів нафтопродуктів менше.

Станом на 2017 рік технологія PlantBottle допомогла Coca-Cola скоротити викиди вуглецю на більш ніж 315,000 метричних тон. Зменшення викидів вуглецю за 9 років продажу PlantBottle можна порівняти зі скороченням викидів від мільйону автомобілів за той же період.

Стратегічна мета PlantBottle

Згідно зі стратегією «Світ Без Відходів» («World Without Waste») Coca-Cola планує до 2030 року планує зменшити відходи та переробляти стільки ж пакування, скільки виготовляється. Роберт Лонг, директор по інноваціях The Coca-Cola Company, зауважив, що «компаніє бажає прискорити перехід до економіки переробних матеріалів». Тому такі eco-friendly розробки як PlantBottle край потрібні.

Компанія щороку збільшує обсяги використання PlantBottle, а також продовжує інвестувати кошти в технології, які допоможуть досягти мети – світу без відходів. У січні цього року CEO Coca-Cola Джеймс Квінсі оголосив, що компанія не приховує технологію виготовлення PlantBottle, а навпаки зробила її доступною для всіх бажаючих, навіть для конкурентів. Компанія Heinz вже розливає у такі пляшки свій знаменитий кетчуп. Автогігант Ford створив із перероблених біопляшок обшиття для салону електромобіля.

У 2017 році пакування PlantBottle було використано для 6 мільярдів пляшок по всьому світу. Більш ніж 40 країн вже продають напої компанії у таких пляшках. І хоча ця технологія наразі ще не представлена в Україні, команда Coca-Cola вже активно працює над тим, аби вона з’явилася у майбутньому. Цікаво, що цю технологію також можна використовувати не тільки для виготовлення пляшок, але навіть одягу чи елементів декору.

До речі, компанія ще у 2015 році представила на виставці в Мілані експериментальну пляшку PlantBottle, яка на 100% складалася з біопластику. Наразі проводяться додаткові дослідження та розрахунки для введення цієї пляшки в експлуатацію.