Ми можемо забути, який телефон мали у 2015 році, але ніколи не забудемо, як того ж року стояли на Говерлі та дивилися на зелено-синій простір навколо. Ми можемо не пригадати ім’я людини, що приготувала для нас кокосовий коктейль на Балі, але пам’ятатимемо її посмішку та смак того коктейлю. Симбіоз нового, незвичного, антибуденного перетворюється на кращі спогади, в яких накопичується і ніколи не закінчується щастя. То які ж причини того, що подорожі роблять нас щасливими?

1.       Вихід за межі буденності

Ми звикаємо. Так, звикаємо до всього, що нас оточує, і в певний момент, воно може перестати надихати нас. З кожною поїздкою – Україною чи світом – ми маємо змогу лишити на час свій дім, місто чи навіть країну, аби відкрити нове: новий тимчасовий дім, зроблений з глини, нове місто, в якому ніколи не були, нову країну, про яку чули тільки з оповідей друзів. А це робить нас щасливіше.

2.       Відкриття нового в собі

Інколи ми й не підозрюємо про якості, таланти або бажання, що сплять в наших серцях. А потім приїжджаємо до Флоренції або у Кам’янець-Подільський, і начебто хтось відкриває сховища нашої душі, з яких дістає бажання стати повітроплавцем або малювати ілюстрації з видами міста.

3.       Заглиблення в інші культури

Коли потрапляєш у середовище з абсолютно незвичним укладом життя або традиціями, то це завжди залишає відбиток. Ти не просто їдеш у Таїланд – ти живеш там, навіть якщо дуже не довго. І в якийсь момент обов’язково відчуєш, як все, чим живуть місцеві люди, торкається тебе і розширює твої знання та уявлення про світ.

4.       Коли ми стаємо свідком дива

«Вау, я сьогодні бачила дельфінів (або, підкреслити потрібний варіант, стріляла з лука, крокувала яскраво-білим піском, каталася на тарзанці, медитивувала на сході сонця, роздивлялася «Народження Венери» Сандро Боттічеллі)», – із захопленням у голосі розповідатимемо ми рідним та друзям після пригоди, в якій ми відчули смак дива. Коли в тебе на очах або з тобою персонально трапляється щось надзвичайне, нехай навіть перше в житті пірнання в океані, це стає особистим дивом. Дивом, яке з тобою назавжди.

5.       Нові друзі – нові люди – нові світи

Кожна (!!!) людина, яку ми зустрічаємо у подорожах може стати провідником, другом, опорою або тим, чиє ставлення ми запам’ятаємо як взірець дружелюбності. Ті, кого ми зустрічаємо і з ким зближуємося під час поїздок світом, особливо, якщо ми орендуємо житло у місцевих, а не живемо в готелях, перетворюються на вчителів. Їх розповіді про свою країну, дім, місцеві традиції чи легенди викарбовуються в нашій пам’яті. Потім, коли ми вже вдома сидітимемо за ранковою кавою, то пригадаємо цікавий факт про улюблений напій імператора, почутий від володаря кав’ярні у Львові. Пригадаємо й затишну атмосферу кав’ярні, запах тільки-но спечених смаколиків. Пригадаємо і посміхнемося.

6.       Подорож зближує

Якщо ми їдемо у подорож разом із коханим або подругами, то ця пригода стовідсотково зблизить вас. Це не означає, що на вас чекають тільки жарти і розуміння з півслова. Навпаки, якщо під час подорожі ви разом навчитеся долати стресові ситуації або знаходити консенсус, це тільки зміцнить ваш зв’язок.

7.       Натхнення, що не зникає

Вчені довели, що подорожі розширюють креативний потенціал людини. Ви думаєте, що ви не креативна людина? Ой ні! За думкою письменниці Елізабет Гілберт, ми всі – творчі люди, тільки у власній сфері. Якщо ви бухгалтер, але смачно готуєте, то натхнення від подорожі перейде в екзотичний десерт, який ви смакували під час останньої поїздки. Але є й більше важливе натхнення, аніж те, що пов’язане з творчістю.

Це натхнення жити – цінувати кожен день, шукати, знаходити або творити персональні сенси. Адже наше життя – це найкраща подорож. І чи буде вона щасливою, вирішуємо ми самі.