Осінь та зима – період «запасання» не тільки для ведмедів у сплячці, але й для нас з вами. Дефіцит тепла пробуджує апетит та змушує нас думати про пундики й теплу ковдру замість тренування та прогулянки. Та протистояти зимовому ненажері в собі можна, і ми знаємо, як ;)
Підготуйтеся
Вир робочих цейтнотів затягує, не залишаючи часу на перекус, а ввечері на допомогу приходить холодильник, і ви стаєте на слизьку стежку нічних сендвічів та тортиків? Тримайте під рукою корисні снеки: питний йогурт або кефір, горіхи, гранола-батончики та фрукти. Кілька дрібних перекусів протягом дня врятують вас від нічних чар холодильника, а якщо ввечері голод все ж таки з’явиться – випийте склянку нежирного кефіру.
lunch

Їжте повільно
Одне з основних правил правильного харчування зараз актуальне як ніколи! Коли ви поспішаєте проковтнути ваш обід за три хвилини, адже сьогодні так багато роботи, десь у світі сумує один дієтолог. Як відомо, наш організм передає сигнали про насичення досить повільно – ви відчуєте ситість лише через 20 хвилин після їжі. І якщо ви поспішатимете, ви з’їсте набагато більше, ніж ви з’їли б, ретельно пережовуючи кожен шматочок.
Пам’ятайте золоте правило: що б не було сьогодні на роботі, на обід потрібно залишати не менше 40 хвилин, адже робота приходить і йде, а ваше здоров’я – безцінне.

toast

Перше, друге, а компот – пізніше
Відчуття голоду може з’являтися через незначне зневоднення – обігрівачі цьому навіть сприяють. Тож 2 літри води або трав’яного чаю випивати обов’язково, але є одне важливе правило. Лікарі рекомендують пити не менш ніж за 30 хвилин до їжі або за годину після. Вживання напоїв під час їжу уповільнює травлення, адже розбавлений шлунковий сік має довше взаємодіяти зі стравами для їх розщеплення. Тож залишайте вашу улюблену чашку на столі, вирушаючи на обід.
Пересолили? Не біда! 2-3 повільних ковтка води врятують ситуацію та не вплинуть на травний процес.

Робота роботою, а обід за розкладом

Якщо ви думаєте, що один або два прийоми їжі на день – рішення для стрункої фігури, ви помиляєтеся. 5-6 дрібних прийомів їжі та перекусів на день допоможуть підтримувати стабільний рівень глюкози в крові, який в свою чергу підтримуватиме вашу розумову діяльність та даватиме запас енергії для реалізації всіх планів. Зима – ідеальний час для нової здорової звички: готуйте корисні обіди вдома, розкладайте по дрібним судочкам та беріть на роботу другий сніданок, ланч, обід та полуденок.
Якщо ж ви прагнете не тільки підтримати форму, але й пострункішати до весни, замініть один з прийомів їжі протеїновим коктейлем або зеленим смузі.

go-green

Корисні добавки
Зимовий вибір фруктів та овочів значно бідніший, ніж влітку та восени. І нестачу вітамінів та мінералів допоможуть компенсувати спеціальні комплекси (кальцій, магній, цинк, омега-3) та суперфуд: паростки пшениці, насіння льону, шипшина, калина тощо. Зверніться до вашого терапевта для підбору оптимального комплексу для вас.
І найголовніше: намагайтеся спати не менше 7 годин щодня – якщо ваш організм не відпочиватиме вночі, він запасатиме енергію навіть з найдієтичнішого раціону.