Одного дня Джорджина Свон, фахівець у сфері зв’язку з сонячного Сіднея, звернулася до свого сімейного лікаря зі скаргами на біль у попереку. Рецепт, який вона отримала від лікаря, її здивував – там було написано «вправи».

«Я думала, лікар пропише мені знеболювальні чи протизапальні засоби, але натомість він порекомендував мені спробувати йогу чи пілатес» – ділиться Джорджина. І в цьому немає нічого фантастичного, адже здавна відомо, що фізичні вправи відіграють важливу роль у профілактиці захворювань і використовуються у якості ліків. Це пов’язано з тим, що під час тренування кров інтенсивніше насичується киснем, обмін речовин пришвидшується ті виділяється ендорфін – «гормон щастя». В Австралії помірні фізичні навантаження прописують для найвиснажливіших захворювань, включаючи депресію, діабет першого та другого типів і рак.

«Щороку ми знаходимо все більше підтведжень того, що комбінуючи терапевтичне лікування та й фізичну активність, ми здатні підвищити ефективність лікування і попередити появу багатьох захворювань», каже Кріс Царімас, директор клініки «Спосіб життя» при медичному факультеті університету Нью Саус Вельсу. «П'ятнадцять років тому ми радили людям з діабетом другого типу уникати силових вправ, а зараз навпаки рекомендуємо регулярні тренування, адже вони є корисними».
Як і будь-які ліки, вправа є дійсно ефективною лише у випадку, коли виконується правильно і у належних дозах. Клініка «Спосіб життя», в якій працює Кріс, працює над розробкою програм вправ для хворих з урахуванням індивідуальних особливостей організму та специфіки захворювання.
workout2