АТЛАНТА – багато років тому бізнес-партнер дав Уоррену Баффету декілька порад, які з того часу супроводжували підприємця впродовж всієї його інвестиційної кар’єри.

«Він навчив мене купувати чудові бізнеси за чесну ціну», сказав майже семистам власникам акцій Coca-Cola Уоррен Баффет, «І якщо ви шукаєте чудовий бізнес, важко здолати Coca-Cola».

Баффет з’явився в якості неанонсованого гостя на черговій зустрічі власників акцій Coca-Cola, щоб поділитися  своїми думками щодо перспектив зростання компанії, споживчих трендів та змін у економіці Сполучених Штатів протягом 20-хвилинної розмови з Президентом Coca-Cola та директором Мухтаром Кентом.

Власник найбільшої кількості акцій схвалив ядро бізнес-моделі компанії та безпрецедентний відбиток діяльності компанії у сфері дистрибуції. «Коли ви продаєте 1,9 мільярдів 0,23 літрових пляшок на день, ви знаєте що робите щось правильно» - сказав він.
Флагманський бренд компанії, який вклав понад 80 мільярдів доларів у глобальні роздрібні продажі у 2014 році «змушує людей посміхатися» - каже Баффет. «І допоки ви змушуєте людей посміхатися за помірну ціну, ви матимете чудовий, відмінний бізнес».

Довгострокові макроекономічні тренди працюють на користь компанії, - відмітив Баффет, - великий обсяг валового продукту в свою чергу веде до збільшення кількості споживачів, що питимуть Coca-Cola ще частіше.  

Він сказав, що компанія, яка продає понад 3600 видів напоїв у більше ніж 200 країнах мусить продовжувати адаптуватися до смаків споживачів, що постійно змінюються і завоювати 7 мільярдів споживачів з усього світу, що допоможуть визначити шлях Coca-Cola до майбутнього зростання.

Warren_Buffet

«Будь-яка крута компанія прислухається до своїх споживачів, а наша компанія робила це протягом усієї своєї історії», - каже Баффет, коментуючи запуск його улюбленого напою – вишневої Coca-Cola у 1985 році, - «Це не потребує жодних змін у вашій ДНК».
На питання щодо короткострокового прогнозу розвитку економіки Сполучених Штатів Баффет відповідає доволі оптимістично.
 «Ми досі маємо секретний інгредієнт… Це першопочаток усіх можливостей» - відзначає Баффет, - Протягом мого життя ВВП на душу населення зріс у 6 разів. Я заздрю дітям, що народжуються зараз у США.
Під час піку кризи наприкінці 2009 року, Berkshire Hathaway придбала американську залізничну компанію, якою володіли Сполучені Штати. «У той час я сказав: На цю країну варто зробити ставку, і я не можу бажати для себе кращого парі, я завжди буду ставити на цю країну.»
Він також сказав декілька слів про свого друга і колишнього сусіда Дона Кео, який помер у лютому. «Ви можете підвести підсумок його життя в трьох словах: всі любили його» сказав Баффет, «Він умів бути цікавим для людей будь-якого віку... Байдуже чи він розмовляв з моєю правнучкою чи зі мною, ви завжди відчували, що він слухав вас і сприймав ваші інтереси, як свої власні. Якщо ви хочете вивчати певну людину як взірець, щоб стати кращим чоловіком, робітником чи батьком ... Досліджуйте Дона Кео»
Перш ніж взяти слово, Кент представив відео-запис Баффета, що грає на укулеле та співає «Я волів би придбати Coca-Cola для цілого світу», висловлюючи таким чином повагу до 100-річного ювілею пляшки Coca-Cola. Пізніше Баффет сказав, що він пє класичну Coca-Cola тільки в офісі, а вдомавишневу Coca-Cola.
«Це неймовірне поєднання!» сказав він. «Це надихало мене впродовж 84 років… тож так тримати, Мухтаре!»