22 березня в усьому світі відзначається День водних ресурсів. Цей день був започаткований за рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, щоб нагадати людству про важливість водних ресурсів для навколишнього середовища і розвитку суспільства.

На сьогоднішній день 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води. З кожним роком проблема доступу до водних ресурсів стає все більш актуальною. Вода — це найпростіша речовина на планеті, але в той же час вона таїть в собі безліч загадок. Її досі продовжують досліджувати вчені, знаходячи все більше цікавих даних та фактів.

Відкривайте для себе нові знання з нашою підбіркою найцікавіших фактів про воду:

1) Вода — основа життя

jelly
Автор зображення: Yu-Chan Chen

Всі живі тварини і рослини складаються з води: тварини — на 75%, риби — на 75%, медузи — на 99%, картопля — на 76%, яблука — на 85%, помідори — на 90%, огірки — на 95%, кавуни — на 96%. Навіть людина складається з води. 86% води міститься в тілі у новонародженого і до 50% у літніх людей.

2) Найчистіша вода — у Фінляндії

Finland
Джерело зображення: wikipedia.org

За даними ЮНЕСКО, найчистіша вода знаходиться у Фінляндії. Всього в дослідженні свіжої природної води брало участь 122 країни. При цьому 1 млрд людей по всьому світу взагалі не має доступу до безпечної води.

3) У води більше 3 станів

Ще зі школи всі знають, що у води є 3 агрегатних стани: рідкий, твердий та газоподібний. Однак вчені виділяють 5 різних станів води в рідкому вигляді і 14 станів в замерзлому вигляді.

4) Найбільше прісної води — в льодовиках

iceberg
Джерело зображення: Pexels.com

Де найбільше води? Відповідь здається очевидною: в світовому океані. Однак насправді, в мантії Землі води міститься в 10-12 разів більше, ніж у світовому океані. При цьому майже вся наявна на планеті маса води не придатна для пиття. Ми можемо пити лише 3% води — саме стільки у нас запасів прісної води. Але навіть велика частина цих 3% недоступна, так як міститься в льодовиках.

5) Вода робить серце здоровим

Вода допомагає знизити ймовірність серцевого нападу. Під час досліджень вчені з'ясували, що ті люди, які п'ють близько шести склянок води в день, менше схильні до ризику серцевого нападу на відміну від тих, хто випиває всього дві склянки.

6) 35 тонн води за життя

Без води людина може прожити дуже недовго. Потреба у воді стоїть на другому місці після кисню. Без їжі людина може прожити близько шести тижнів, а без води — п'ять-сім діб. За все своє життя людина випиває приблизно 35 т води.

7) Ціна на воду

Вода може бути безкоштовною, а може бути і дуже дорогою. Найдорожча в світі вода продається в Лос-Анджелесі. Виробники упаковують дорогоцінну рідину зі збалансованим смаком та позначкою ph в пляшки зі стразами «Swarovski». Коштує така вода 90 $ за 1 л. До речі, в Найробі (столиця Кенії), вода коштує в 10 разів дорожче, ніж в Нью-Йорку.

8) Лід

ice
Джерело зображення: Visit Greenland

Як не дивно, лід в різних частинах світу має різну температуру. В Антарктиці лід найхолодніший — мінус 60 градусів, в Гренландії — мінус 28 градусів, в Альпах – всього 0 градусів.

9) H2О

Відома всім хімічна формула води H2О існує лише на папері. Адже такої чистої води в природі просто не існує. Пояснюється це тим, що вода — відмінний розчинник, і в ній міститься величезна кількість домішок.

Вода — це початок всього існуючого на Землі, казали в стародавні часи. А ми вам пропонуємо зробити воду, як мінімум, початком дня. Випивайте щоранку натщесерце склянку теплої води з додаванням невеликої кількості меду та лимону — і ваше самопочуття та настрій будуть чудовими протягом всього дня!