Кожен з нас щонайменш один раз чув від лікарів та друзів «Спробуй робити ранкову зарядку, це ж так корисно!» Але ми завжди знаходимо причини поспати на півгодинки довше, домовляючись зі своєю совістю: почну нове життя завтра/в понеділок/1 жовтня. Ми віримо, що після цієї статті ви трошечки рідше домовлятиметеся з совістю і приєднаєтеся до всесвітньої спільноти ранкових спортсменів :) Отже, давайте позбавимося трьох основних бар'єрів, які заважають вам стати більш спортивними вже завтра:
1. У мене немає часу
shutterstock-186719834

А його багато і не потрібно :)
Зараз короткі, але інтенсивні інтервальні тренування набувають шаленої популярності. Вчені разом із спортсменами розробили комплекс, що дозволяє пропрацювати більшість груп м’язів за 7 (!) хвилин. А 7 хвилин у вас точно є, навіть якщо ви спізнюєтесь на роботу – просто відкладіть перегляд фейсбучних новин до першої філіжанки кави в офісі.
Це зовсім не магія – прості та знайомі вправи слід виконувати протягом 30 секунд, а між ними є 10-секундна перерва, щоб ковтнути води, відновити ритм дихання та прийняти стартове положення для наступної вправи. 7-хвилинне тренування не потребує спеціальної підготовки і знаряддя (достатньо підлоги, стільця і стіни), а вашим персональним тренером стане один з сотень однойменних додатків.
Ми рекомендуємо один з цих додатків:
  • В додатку від Johnson & Johnson, разом з вами тренуватиметься справжній спортсмен. Він демонструватиме правильну техніку виконання вправ, а також підкаже, як зробити їх складнішими або зменшити навантаження;
  • Семихвилинний челендж складатиме для вас детальні графіки води та регулярності тренувань і даруватиме бейджики за ваші успіхи;
  • А цей додаток зацінять гіки! Вашим тренером буде суворий робот з чудернацьким відчуттям гумору, який коментуватиме кожну вашу дію і поважатиме вас трошечки більше з кожним левелом. Гра почнеться з базового тренування, а за тиждень-два ви розблокуєте право редагувати тренування та ваші параметри і отримаєте доступ до нових вправ.
Якщо ж ви бажаєте прокачати окремі групи м'язів, наприклад, прес або ноги, приєднуйтеся до одного зі світових спорт-челленджів! Додаток не дасть вам лінуватися і нагадає про чергове тренування :)
2. Часті тренування не дуже корисні для здоров’я

shutterstock-99597413

Не порівнюйте виснажливі вправи на тренажерах та напівмарафон з легкою кардіорозминкою :) Основна мета ранкової зарядки – розігріти м’язи, розігнати залишки сну та злегка пришвидшити серцебиття та обмін речовин. Після того, як ви прокинулися, випийте склянку води, застеліть ліжко, переодягніться у спортивну форму і лише після цього переходьте до вправ. Як би вам не хотілося встановити новий рекорд зі швидкісних присідань або віджимань, зранку краще віддати перевагу більш плавним рухам і помірним навантаженням – лише тоді зарядка буде корисною.
3. Мені це не потрібно, мене пробуджує кава

morning workout

Це не зовсім так. Для того щоб повністю перейти з режиму «сон» до режиму «робота», вашому тілу необхідно близько 2-3 годин (а у осінньо-зимовий сезон навіть більше). І ранкова зарядка допоможе скоротити цей перехід, подарувавши вам величезний заряд бадьорості і щастя: під час спортивних навантажень виділяються ендорфіни – «гормони щастя». Тож навіть 7 хвилин «увімкнуть» вас на цілий день – так жодна кава не вміє :)
Окрім вищезазначених, ранкова зарядка має безліч додаткових переваг:
  • Якщо ви контролюєте вагу або намагаєтеся схуднути, не пропускайте ранкову зарядку за 20 хвилин до сніданку – вона пришвидшить обмін речовин на цілий день, а це означає, що ви спалите більше калорій протягом ваших щоденних активностей :)
  • Більшу частину часу ви проводите у робочому кріслі, а додому і на роботу їздите громадським транспортом? Ранкова зарядка позбавить вас від симптомів гіпокінезії, які часто притаманні людям з малорухомим способом життя: дратівливість, втрата концентрації уваги, швидка втомлюваність.
  • Спорт дисциплінує – якщо ви навчитеся щодня вставати і робити зарядку (навіть у ті дні, коли це зовсім не захочеться робити), через 21 день сформується стійка звичка, і вправи даватимуться легше. А людині, яка щодня встає раніше, щоб виділити 10 хвилин для свого здоров’я під силу все на світі – ось побачите ;)
  • Навіть найменші, але систематичні зусилля будуть результативними – вже за місяць ви побачите, що ваші м’язи в тонусі, вага потроху зменшується, а самопочуття покращується з кожним днем. Можливо, після цього ви зацікавитеся й іншими видами спорту.
happy girl

Заведіть собі блокнотик для ваших досягнень: записуйте туди, скільки підходів присідань, віджимань або пресу ви зробили сьогодні і балуйте себе чимось приємним за маленькі перемоги над лінощами :)
Якщо після цих абзаців ви вже починаєте згадувати основні вправи, нам залишається тільки нагадати про основне правило ранкової зарядки: перед тим, як переходити безпосередньо до вправ, обов’язково випийте склянку прохолодної води (можна з лимонним соком або ложкою меду) – це допоможе подолати легке нічне зневоднення. Для цього чудово підійде BONAQUA®. Газована чи негазована – підкаже ваш смак ;)